DSCN0916
Футболистките на „Етър“ отстъпиха с 4:2 при гостуването си на „Севлиево лейдис“ във втория кръг на държавното първенство. В регионалното дерби великотърновки нямаха много шансове, след като едва успяха да съберат отбор за мача. Причината е, че треньорът Валентин Витанов не можеше да ползва в игра девойки, родени 2009 г.

Севлиевки поведоха от дузпа още в 4-ата минута. Вяра Пелитева навлезе в наказателното поле и топката срещна ръката на Анастасия Трифонова, като бе отсъден наказателен удар. От бялата точка Вяра Пелитева прати топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута след грешка в отбрана Йоанна Томова със силен изстрел удвои резултата.

„Болярките“ намериха сили да се върнат в мача. Малко преди почивката Мирела Моева бе изведена и завърши пробива си с гол – 2:1.

Второто полувреме започна на още по-високо темпо. Мирела Моева се откъсна и бе съборена, но бранителката на домакините получи само жълт картон. В 71-вата минута Силвия Найденова се разписа за 3:1. Само четири минути по-късно Найденова отбеляза и втория си гол в мача, а до края на срещата сантиметри я лишиха да реализира и хеттрик. В самия край на срещата Мирела Моева отново получи пас, проби и стреля за крайното 4:2.

„Едва събрахме 11 състезателки, не знам защо набор 2009 г. нямат право да играят, а по-малките могат… Домакините имаха късмет, головете им паднаха след наши грешки. Ритаха ни през целия мач“, коментира треньорът Валентин Витанов.

Етърки заемат шестото място с 3 точки след първите два кръга – от една победа и една загуба. В следващия кръг на 14 септември „болярките“ приемат „Пълдин“ (Пловдив), който има същия актив.

„Етър“: Цвета Енчева, Велизара Владимирова, Теодора Димитрова, Анастасия Трифонова, Румяна Новакова, Спасимира Евстатиева, Михаела Катрафилова, Лора Василева, Зорница Коева, Мирела Моева.