DSCN0916-1

Първа домакинска загуба за сезона претърпя женският отбор на „Етър“. Възпитаничките на Валентин Витанов паднаха с 0:4 от пловдивския „Пълдин“, като определено не успяха да намерят верния ритъм през цялата среща. Явно бе, че острието Мирела Моева изпитва болка и не е ефективна на върха на атаката, въпреки положените усилия.

Преди почивката етърки не дадоха възможности на съперничките си, но в същото време и не ги затрудниха особено в тяхната половина. Единственото попадение падна в 32-ата минута в разбъркане, в което Кристияна Димитрова успя да стреля за 0:1. Наложи се първата част да бъде прекъсната за 16 минути, заради неразположение на асистент-съдията Никол Атанасова и изчакване на заменилия я Иван Марчевски.

През второто полувреме великотърновки потърсиха изравняване, но станаха уязвими за атаките на опитните си съпернички, които направиха и промени в състава си, оказали се правилни. В 59-ата минута Никол Диманова остана очи в очи с Цвета Енчева и покачи на 0:2. Диана Атанасова с глава вдигна на 0:3 в 73-ата минута, а четвъртото попадение за „Пълдин“ бе автогол на Румяна Новакова, опитала да пресече подаване пред голлинията към Диана Атанасова в края на мача. Междувременно Велизара Владимирова след ъглов удар и Мирела Моева имаха възможности да отбележат почетен гол за „виолетовите“.

„Етър“: Цвета Енчева, Велизара Владимирова, Теодора Димитрова, Анастасия Трифонова, Румяна Новакова, Диляна Йорданова, Спасимира Евстатиева, Михаела Катрафилова, Лора Василева, Зорница Коева, Мирела Моева.