С над 20 гола аванс биха гостувашия „Хасково” хандбалистките на „Етър-64”, въпреки че в игра влязоха само десет състезателки. Великотърновки се наложиха безпроблемно с 38:17, като до почивката водеха с унищожителното 22:4…

В началото отново започнаха Гери Александрова и пред нея Ина Стоилова, Даниела Коцева, Зоя Стефанова, Деси Кръстева, Мирела Павлова и Маги Дончева.

Началото бе отлично – Кръстева откри резултата, а последваха и голове на Дончева и Павлова за 3:0 в 5-ата минута. Реферите опитаха да върнат интригата, като до 9-ата минута дадоха 4 поредни дузпи за гостенките. Първите две бяха несполучливи, а другите две Райна Георгиева вкара, като междувременно Зоя Стефанова беше вкарала и резултатът стана 4:2. Последваха попадения на Коцева и ефектен гол на Мирела Павлова при контра за 6:2, след което разликата продължи да расте.

Гери Александрова получи удар в главата и бе рано заменена от Денислава Николова, която пази до почивката, а после се върна Александрова. В 20-ата минута резултатът бе вече 14:3, а краят на първото полувреме настъпи при 22:4!

Този път Йонка Генчева нямаше възможност за много смени, тъй като Петя Кръстева, Станислава Димитрова, Зорница Стефанова и Първолета Димова имаха леки травми и не влязоха в игра. Така през втората част единствените две смени бяха Кристина Стефанова на мястото на Зоя Стефанова и Мария Спиридонова на мястото на Ина Стоилова.

В 40-ата минута „Етър-64” водеше с 27:8, а в 50-ата с 34:11, като в последните минути гостенките върнаха шест попадения срещу четири на етърки за крайното 38:17, което и така беше повече от убедително. Най-резултатна с 8 гола в мача бе Десислава Кръстева, като трябва да се отбележи, че младата Мария Спиридонова завърши с цели 6 гола в актива си.

Последният двубой е на 1 декември в Стражица срещу местния „Левски”, като етърки ще чакат и жребия за купата на България.

„Етър-64”: Александрова, Павлова 6, Дончева 2, Д. Кръстева 8, Зоя Стефанова 5, Коцева 6, Стоилова 4 (Николова, Крист. Стефанова 1, М. Спиридонова 6).