Etarkii

Равенство 1:1 записа женският отбор на „Етър“ в отложена среща за първенство на „А“ група. „Виолетовите“ не успяха да преодолеят тима на „ЛП суперспорт“. При успех възпитаничките на Валентин Витанов щяха да изпреварят съперничките си от София в класирането, но равенството ги остави на девета позиция.

Мачът бе сравнително равностоен, като „виолетовите“ нападаха повече, но гостенките не оставяха пространства за голмайсторката Мирела Моева. Тя се измъкна в началото на срещата, но вратарката на столичанки излезе навреме. В 14-ата минута Десислава Грахльова откри резултата, като директно от ъглов удар завъртя топката в близкия ъгъл на Мартина Илиева за 0:1. Мирела Моева възстанови равенството в 39-ата минута, като след извеждащ пас на Велизара Владимирова копна топката над вратарката на „ЛП суперспорт“.

Второто полувреме започна с пропуск на Тереза Попова, която проби отляво, но не успя да завърши с изстрел. Последваха още атаки на домакините, които обаче не намериха точния завършващ пас. Шанс за изстрел се разкри и пред влязлата като резерва Татяна Радоева в 83-ата минута, но и тя не успя да отбележи и мачът приключи наравно. В оставащите два кръга великотърновки гостуват на НСА и приемат „Пълдин“.

„Етър“: Илиева, Тодорова, В. Василева, Трифонова, Михайлова, Т. Димитрова (83 Бориславова), Цв. Василева, Боюклиева, Попова (76 Радоева), Моева, Владимирова.