Etarki
Женският футболен тим на „Етър“ пропусна да победи този на „Лудогорец“ в отложена среща от осмия кръг на държавното първенство. Двата отбора завършиха без голове – 0:0. Великотърновки надиграха съперничките си от Разград, но не успяха да материализират превъзходството си.

Преди почивката „виолетовите“ контролираха почти през цялото време топката, но съперничките им се бяха прибрали в половината си и се бранеха организирано. Отбраната им се пропука в 20-ата минута, когато Мирела Моева прехвърли вратарката, но топката не намери очертанията на вратата. Недред Заструг и Тереза Попова отправиха хубави изстрели от движение, но над целта. Отново Моева бе на чиста позиция в добавеното време на първата част и стреля по тревата, но Дияна Дечева плонжира и закова топката пред долния ляв ъгъл на вратата.

Второто полувреме продължи с двуостри действия, като и разградчанки вече тръгнаха по-масирано напред. Анджелина Динева пропусна с глава в 54-ата минута, а малко по- късно и Моева нанесе удар, спасен от вратарката на „Лудогорец“. Гостенките създадоха чисто положение чак в 72-ата минута, в която Ив Дескова се измъкна, но Мартина Илиева спаси насочената опасно към мрежата зад нея топка. В оставащите минути етърки атакуваха непрекъснато, но търсеният гол не падна.

„Направихме много добър мач, като първото ни полувреме бе изключително силно. Имахме пълен контрол над срещата, но за съжаление не успяхме да реализираме създадените положения, няколко отлични атаки не развихме по правилния начин, за да отбележим гола, който заслужавахме“, коментира старши треньорът Валентин Витанов.

„Етър“: Илиева, Михайлова, Попова, Коева, Василева, Динева, Трифонова, Моева, Заструг, Николова, Тодорова.