DSC_0484

“Етър” е абсолютен лидер в резултатите от контролите на българските отбори по време на подготовката срещу силни съперници. С убедителната си игра и победа над ЦСКА-София на „Армията” великотърновци завършиха блестящо подготовката си, като натрупаха 4 победи, две ремита, без да познават вкуса на загубата. Резултатите в контролите нямат особено значение, но тъкмо играта в тях на „виолетовите” заслужи всеобщи адмирации.

Срещу хърватския шампион “Динамо” (Загреб) те поведоха рано с гол на Иван Стоянов и едва 13 минути преди края хърватите измъкнаха равенството. Срещу “Лех” (Познан) играчите на Балъков просто разпиляха съперника, Батрович, Ангелов и Младенов вкараха страхотни голове, а противникът стигна до почетно попадение в последните секунди. Срещу “Висла” (Краков) тимът губеше, но Сърмов изравни, а в последната минута победен гол на Петков бе отменен поради засада, която само тъчреферът видя. Логичният финал срещу немския “Кемницер” бе с тотална доминация след почивката, изразена с попадения на Батрович и Петков за 2:0.

Преди това “Етър” бе започнал с 3:0 срещу “Спартак” (Плевен), а накрая завърши триумфално с успех с 1:0 и над ЦСКА в София.

Общо „болярите” вкараха 11 и допуснаха едва 3 гола. Голмайстори в контролите са Велко Батрович (3), Милчо Ангелов (2), Флорент Боджадж, Иван Стоянов, Дани Младенов, Георги Сърмов, Ерик Почански и Иван Петков – по 1 гол.

Единственият друг български тим без загуба в проверките е “Локомотив” (Пд). “Смърфовете” имат пет победи и две ремита, но от петте им успеха няма нито един срещу класен отбор – те биха “Черноморец” (Балчик), “Локо” (ГО), “Марица” (Пд), както и 11-ия в Сърбия “Спартак” (Суботица) и последния в първенството на Македония “Беласица” (Струмица).