Аврионов бележи гола за "Етър", но той се оказа недостатъчен. сн. Д. Йорданов

“Етър” не успя да победи като домакин “Чавдар” Етрополе, завършвайки 1:1 в мач от 22-я кръг на Западната “Б” група. След изпуснатата победа положението на “виолетовите” се утежнява, тъй като след изиграването на другите мачове тимът се смъкна на последното място. Десетина минути не стигнаха на етърци да запазят преднината си, постигната през първото полувреме.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите от Етрополе, като на два пъти се наложи Венци Димитров да избива в корнер коварни удари от фалове, вторият от които от около 40 метра. Постепенно домакините започнаха да стоят по добре на терена и след 20-та минута взеха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на “Чавдар”.

В 23-та минута бе най-спорното положение в мача. Йордан Петров нахлу с топката в наказателното поле, но бе спънат от противников защитник. Съдията реши да се застрахова и отсъди пряк свободен вместо дузпа, въпреки протестите на играчите във виолетово. На снимката се вижда спорната ситуация.

copy-of-img_5563-copy

Великотърновци продължиха с добрата си игра и в 28-та минута Аврионов откри резултата. Капитанът Генов центрира към Копаранов, който отправи с глава презицен удар в долния десен ъгъл. Вратарят Кръстев изби с мъка, но най-близо до топката се оказа Аврионов, който не сгреши отблизо – 1:0. При този резултат завърши и полувремето.

В първите 15 минути на втората част липсваха сериозни опасности, като играта бе равностойна. В 61-та обаче гостите можеха да изравнят, след като Николов получи хубав пас около точката на дузпата, но ударът му мина встрани. “Етър” отговори с чудесно извеждащо подаване на Петров към Тодорин Димитров в 69-та минута. Нападателят имаше време да си нагласи топката, но силният му шут нацели лявата греда. В следващата си атака домакините отново можеха да удвоят, но защитник изби топката с глава пред голлинията миг преди да бъде засечена от играч във виолетово. В тази част на двубоя “Етър” владееше ситуацията, а гостите се опитваха да изравнят, но не достигаха до опасни положения.

В 79-та минута обаче великотърновци им услужиха след грешка в изнасянето и резултатът бе изравнен. Копаранов даде грешен пас в половината на “Етър”, след който последва пробив по десния фланг на играч на “Чавдар”. Той центрира добре и непокритият Крачанов бе точен с глава от десетина метра.

До края на двубоя домакините не успяха да създадат нова възможност за гол, с изключение на слаб удар в аут на влезлия като резерва Али. Съдиите не може да бъдат винени за пропуснатата победа, но неприятно впечатление на около 1000-та зрители направи друг факт, свързан с тях. Във второ поредно домакинство се спестяват картони за гостуващия тим, а играчите на “Етър” се нашарват с жълти за идентични нарушения.

Така във втори пореден мач играчите във виолетово сами си загубиха заслужените точки. Надеждите за победа в следващия кръг са почти никакви, тъй като предстои гостуване на устремилия се към бараж за “А” група тим на “Спортист” Своге.

Състав: В. Димитров, М. Иванов – ж.к., Р. Ванков, Д. Димитров, М. Стефанов – ж.к., Й. Петров , М. Генов – кап., Е. Копаранов, Р. Иванов – ж.к. (88 – Н. Съботинов), М. Аврионов, Т. Димитров (87 – С. Али)