IMG_1469

Футболистите на “Етър” записаха отново 2:2 като домакини в мач от Западната “Б” група. Днес те се добраха до равенството срещу “Ботев” Враца, след като губеха с 0:2. В предния мач на “Ивайло” великотърновци завършиха по същия начин, тогава срещу друг новак – “Бдин” Видин, като отново изоставаха в резултата.

Двубоят срещу “Ботев” започна с домакински натиск, като “виолетовите” изпълниха три корнера в първите пет минути. В 10-та  топката бе пусната по земя успоредно на голлинията на гостите, но Мариян Генов не успя да я достигне. В следващата атака той бе изведен сам срещу вратаря Митов, но би в него. Румен Иванов също имаше добра възможност за гол, но ударът му от фаул мина на сантиметри от лявата греда.

Постепенно натискът на домакините отшумя и играта се изравни. Гостите започнаха по-често да организират атаки и се наложи Венци Димитров да се намесва след опасен далечен удар. Защитата на “Етър” бе в интересен състав, като част от нея бяха халфовете Копаранов и Петров, както и младия Антонов.

В 36-та минута треньорът на “Етър” Арнаудов предприе смяна, като Гавазов влезе на мястото на Али. Все по-смелите действия на гостите дадоха резултат в 39-та. Етърци загубиха топката в средата на терена и Румен Рангелов бе изведен сам срещу Венци Димитров. Нападателят действа хладнокръвно и прехвърли стража на домакините за 0:1.

“Виолетовите” почти веднага отвърнаха на попадението, след като се получи разбъркване в наказателното поле на гостите и топката се озова в мрежата. Варненският съдия Кръстев обаче отмени гола заради игра с ръка преди удара.

IMG_1471

Втората част не започна с очаквания домакински натиск. Играта бе равностойна и се водеше в центъра на терена, докато не дойде 56-та минута. Тогава играч на “Ботев” проби по аутлинията отдясно на вратата и центрира към Рангелов, който отбеляза красив гол от воле.

Николай Арнаудов веднага извърши смени, пускайки в игра Балъков и Кушев на мястото на Христов и Румен Иванов, който бе освиркан при смяната си. Именно Димитър Кушев се превърна в спасител на “виолетовите”, след като отбеляза две попадения в 63-та и 76-та минута.

Първо той се пребори чудесно с пазача си за центрираната топка и я прати с глава в горния десен ъгъл на Митов. Вторият си гол отбеляза, след като направи пробив, навлезе в наказателното поле и шутираната топка рикошира, прехвърляйки вратаря на “Ботев”.

До края на срещата гостите пазеха резултата, а великотърновци така и не успяха да създадат опасно положение за победен гол. Така “виолетовите” взеха точка от мач, в който показаха посредствена игра, с изключение на първите 15 минути и тези между двата им гола. След това равенство “Етър” остава без загуба като домакин в първенството от ноември миналата година, но за пореден път не успя да запише победа.

Състав на “Етър 1924”: В. Димитров, Г. Гайдаров, Т. Антонов, Е. Копаранов, Й. Петров, М. Генов (капитан), Ив. Петев, Г. Христов (57 – А. Балъков), С. Али (36 – Кр. Гавазов), Т. Димитров, Р. Иванов (58 – Д. Кушев); (М. Карканджиу, Ст. Стоянов, П. Ванков, Гавазов, М. Иванов).