13335942_1269856003039566_1985185251144666687_n

IMG_0474

“Етър” влезе в професионалния футбол по най-категоричен начин, като записа 17-ата си поредна победа в първенството. В последния кръг “виолетовите” разбиха с 4:0 “Ботев” (Луковит) и не дадоха шанс на основния си конкурент “Ботев” (Враца), който ще трябва да трепери за административно вкарване от БФС.

Любо Генчев откри резултата, Иван Петков добави два гола след почивката, като и трите асистенции бяха на Петър Димитров. Самият Димитров в 81-ата минута вкара гол № 100 за “Етър” в първенството – нещо, непостигано досега!

Близо 2500 души по трибуните създадоха уникална атмосфера, с която малко стадиони у нас могат да се похвалят – 500 виолетови балона, ленти, пироефекти, знамена, спациална песен, записана от Фенклуба. Преди мача Петър Димитров получи наградата си за Футболист № 1 на “Етър” за сезона, а публиката приветства цялата детско-юношеска школа, която направи почетна обиколка на “Ивайло”. Три от отборите на “Етър” продължават на държавни финали битката за шампионските титли!

След края на мача купата бе връчена на етърци от кмета на В. Търново Даниел Панов. Най-скандираните от публиката имена бяха на президента на клуба Александър Нанков и на старши треньора Ферарио Спасов.

Честито на всички, които обичат “Етър”!!!

IMG_0479

IMG_0480

Очаквайте още снимки, репортаж за мача, интервюта с Александър Нанков, Петър Димитров, Явор Генчев, Джихат Кямил и Мартин Николов!