“Етър 1924” – “Видима-Раковски” 1:1 краен

Контролна среща, 26 януари 2011 г.

Градски стадион Килифарево, 14.30 ч.

1 минута – начало на мача.

“Етър” играе в състав: Венци Димитров, Джихат Кямил, Петър Ванков, Мариян Иванов, Светослав Петров, Стамен Ангелов, Димитър Павлов, Стефан Харлов, Тихомир Кънев, Екундайо Джейеоба, Александър Виолинов

8 минута – резултатът е все още 0:0 с териториален превес на “Етър” и един лек удар на Виолинов.

15 минута – 0:1 за “Видима”. След центриране в наказателното поле Любомир Величков, който е на проби във “Видима” овладява топката и покрай излезлия Димитров бележи – 0:1.

19 минута – от пряк свободен удар за “Етър” на 20 метра от вратата фронтално Тихомир Кънев стреля на сантиметри от левия стълб.

21 минута – Венци Димитров с лекота спасява удар от фаул на гостите.

30 минута – Андонов от гостите със самостоятелен пробив излиза пред вратаря Карканджиу, който спасява удара му.

Край на първото полувреме – 0:1.

Начало на второто полувреме. В игра влязоха Лапантов, Димов, Трифонов, а на мястото на Виолинов в атаката – Аврионов.

Натиск на етърци след почивката.

49 минута – Джайеоба стреля до гредата.

52 минута – удар на Илко Трифонов е спасен от вратаря на гостите.

Като резерви за “Етър” са записани и се очаква да влязат още Рашков, Костадинов, Леков, Габаров, Папазов, Кушев, П. Алексиев и др.

70 минута – Лапантов и Трифонов действат активно в средата на терена и етърци имат инициативата, но изравнителен гол не пада. В игра влиза Борис Папазов.

71 минута – 1:1! “Етър” изравнява с гол, изработен от дошлите от бургаската школа две нови попълнения. Стамен Ангелов предприе отличен пробив по десния фланг и центрира топката пред вратата на Павел Алексиев, който я засече за 1:1.

В игра влизат и Георги Христов и Димитър Кушев. Домакините напълно надиграват “Видима”.

83 минута – Кушев пропуска да изведе “Етър” напред, след като е изведен в отлична позиция, но бие високо.

85 минута – етърци търсят втори гол, но центриранията пред вратата не носят успех.

90 минута – Лаков е изведен срещу вратаря, но е маркирана засада. Край на мача – 1:1.