Победата ни срещу “Академик” не бе плод на случайност, а на игра, заявиха от “Етър” сред успеха с 2:1 над “Академик” (София). Впрочем, добрата игра на великотърновци се признава и от столичните медии. “”Етър” отказа “Академик” от “А” група” е заглавието на “Меридиан мач”, като в материала не пропускат да отбележат отличното подаване с пета на Аврионов към Кънев за победния гол, както и че етърци дори са претендирали преди това и за дузпа след игра с ръка на Ивайло Василев в наказателното поле.

Ето какво заяви изпълнителният директор на “виолетовите” Стефан Атанасов:

“Добър мач, след като сме спечелили, тъй като победата не бе плод на случайност, а на игра. Доста разкритикувахме отбора за играта му срещу “Марек”, сега играхме далеч по-правилно. Домакините опитаха до почивката да действат прибрано и на контри, но ги изненадахме със задържане на топката, огромен принос имаше опитният Петев. След почивката “Академик” се отвори, заигра с вятъра, вкара и втори нападател, но отново играхме тактически правилно. Освен изравнителния им гол, веднъж топката кацна на напречната греда, докато ние вкарахме много красив победен гол, а Аврионов и Кънев имаха чисти позиции да отбележат и трето попадение.

Една победа на чужд терен има смисъл само ако после бием и у дома. Надявам се с такава игра момчетата да зарадват публиката и срещу “Чавдар” (Етрополе).”