С нулево реми като гост на “Добруджа” стартира пролетният полусезон за обновения отбор на “Етър”. “Виолетовите” не можаха да матират сгъстената защита на домакините, въпреки че създадоха 4-5 чисти голови положения.

Мартенското време си направи сериозна шега преди мача. Сутринта в Добрич заваля обилен сняг, който за два часа натрупа покривка, а мачът дори бе под въпрос. После обаче грейна слънце, което стопи изцяло снега, а теренът на стадиона бе в доста прилично за игра състояние.

Обстановката бе повече от футболна – две гласовити агитки подкрепяха отборите си, като тази на “Етър” наброяваше стотина души. Със скандирания “Българи, юнаци!” преди мача и двете агитки почетоха националния празник 3 март.

Както се и очакваше като за начало на полусезона, качеството на игра не бе особено високо, а и “Добруджа” и “Етър” потвърдиха традицията да правят помежду си завързани мачове с много битка и единоборства.

Първите минути преминаха с лек териториален превес на домакините, но без чисти положения. За етърци в 8-ата минута след центриране на Станкев от корнер последва удар до самата греда. В 17-ата минута опасен удар на Николай Станков от “Добруджа” също мина до гредата. В средата на полувремето и двата тима отново направиха опит да застрашат вратите. Първо Станков изпълни фаул, но топката прелетя високо в аут, а в ответната атака Какалов бе изведен отляво, но стреля по земя и вратарят улови.

“Виолетовите” постепенно започнаха да налагат волята си и точно тогава дойде скандалната 39-а минута, която сложи отпечатък върху срещата. Какалов бе изведен сам срещу вратаря, а тъчреферът маркира засада. Вратарят Николай Марков връхлетя върху нападателя на “Етър” и го събори на земята, при което стъпи върху ръката му. Към седналия на земата Какалов връхлетя Филип Флоров, който го перна с ръка и възпламени страстите. Двата отбора започнаха да се бутат, а в един момент вратарят Марков се оказа с разпрана по шева фланелка.

Бургаският рефер Мартин Богдев изчака успокояването на страстите и реши соломоновски ситуацията с червени картони за Какалов и Марков. Решението му бе посрещнато с бурно недоволство от целия стадион и от двете агитки, а Какалов бе изведен с разкървавена ръка.

Така “Етър” остана без най-бързия си нападател, а същото сполетя и “Добруджа”, тъй като за да влезе резервата Радомиров от игра бе изваден нападателят Павлин Тодоров. Това съвсем притъпи остротата на мача.

Точно сега обаче дойдоха и най-чистите положения за “Етър”. В 45-ата минута след центриране на Станкев от фаул включилият се в атаката Александър Томаш от метър-два стреля с глава, но резервният вратар с последни сили извади топката в корнер. След изпълнението му пък Ивайло Русев мощно стреля с глава, топката нацели напречната греда, падна върху главата на стоящ на голлинията защитник и се върна на терена…

“Етър” започна на високи обороти втората част, но домакините накъсваха играта с фаулове, а реферът ги наказа с още 5 жълти, но компенсира с още 3 за етърци. Два от тях – на Анев и Петров, бяха абсолютно пресилени при чисти шпагати и отнемане на топката, а третият бе на Колев за игра след съдийски сигнал.

Най-опасното положение за домакините бе в 62-ата минута, когато изпълниха и първия си корнер в мача. При центрирането непокритият защитник Младен Димитров с глава стреля край гредата.

Много силно за “Етър” игра Николай Петров, а доста неубедителен бе Идриси, който логично в началото на втората част бе сменен от Господинов, който внесе доста повече острота и динамика. Няколко центрирания на Станкев от фаулове и корнери така и не доведоха до удар във вратата, а най-красивата атака на етърци бе в 79-ата минута – Господинов триково намери Н. Петров, който центрира към връхлитащия Тодор Колев, но ударът му мина в аут.

Малко преди края на мястото на Станкев влезе Русков и веднага бе намерен чудесно отдясно в дълбочина, но не даде хубав пас към двама свои съотборници пред вратата. В 86-ата минута пък при атака на “Етър” топката попадна у Тодор Колев на десетина метра, но миг преди да вкара, защитник подложи крак и извади в корнер. След изпълнението му Русев с глава силно би до гредата. “Виолетовите” затвориха обръча пред вратата на домакините, в даденото продължение нов удар бе спасен от вратаря, но мечтаният гол така и не падна.

“Добруджа” – “Етър” 0:0

„Етър“: Цанков, Гайдаров, Томаш, Русев, Йорданов, Анев, Н. Петров, Станкев (85 Русков), Идриси (52 Госпдинов), Какалов, Т. Колев.