Два точни удара с глава на Мишо Аврионов разбиха надеждите на „Пирин” (Гоце Делчев) за 11-ти мач без загуба през пролетта. „Етър” победи съперника си с 2:1 на „Ивайло”, записвайки поредна победа срещу тим от югозападна България.

Аврионов отбеляза първото си попадение още в 3-ата минута. Мартин Димов напредна отляво и центрира чудесно към нападателя на „виолетовите”, който с глава направи вратаря Георгиев безпомощен. След гола етърци продължиха да натискат, опитвайки се да решат рано мача, но вместо това допуснаха изравняване.

Мариян Генов сгреши при изнасянето на топката и Метушев бе изведен сам срещу Карканджиу, за да направи 1:1 в 15-ата минута. Домакините не се стреснаха и заредиха опасни атаки към вратата на „Пирин”, докато гостите разчитаха на контраатаки.

Димитър Кушев можеше да възстанови преднината на „Етър”, но опасният му удар с глава от около 7 метра бе избит от вратаря. В 34-ата минута гоцеделчевци пропуснаха страхотно положение. Тяхна контраатака завърши с извеждане на Близнаков срещу Карканджиу, но италианският страж успя с върха на пръстите си да избие в корнер отправената под гредата топка.

Малко преди почивката Кушев направи сериозен пропуск, след като Гайдаров нахлу отдясно и центрира отлично към него. Таранът стреля с глава и топката мина покрай вратаря, но защитник успя да избие от голлинията.

През второто полувреме ситуацията на терена остана същата – домакините атакуваха, а гостите се бранеха геройски и чакаха удобен момент за контаатака. В 55-ата минута Кушев направи непростим пропуск, след като излезе сам срещу вратаря, но прехвърли и него, и вратата.

15 минути преди края все пак настоятелността на „Етър” даде резултат. Гайдаров постави топката на главата на Аврионов, който майсторски я прати в долния десен ъгъл на Георгиев. До края състезателите на „Пирин” не успяха да създадат сериозно положение пред вратата на Карканджиу и „виолетовите” нямаха проблеми да задържат резултата.

В неделя отново ще има мач на „Ивайло”, като този път съперник на великотърновци ще е един от кандидатите за „А” група – „Видима-Раковски”.

“Етър 1924“: Карканджиу, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Петев (83 – Мариян Иванов), Христов, Петров, Генов (53 – Балъков), Кушев, Аврионов (90 – Кънев); (Димитров, Антонов, Съботинов, Мартин Иванов).