Източна „Б“ група, 16 кръг;

10 март, 15:30 ч., ст. „Ивайло“, гр. В. Търново

„Етър 1924″ – “Спартак” (Вн) 3:2

Главен съдия: Александър Костадинов (София), асистенти: Светлин Симеонов и Стоян Владимиров (София)

Четвърти съдия: Румен Христов (Плевен)

Делегат на БФС: Валентин Драгомиров (София)

Съдийски наблюдател: Димитър Костов (Бургас

“Етър”: 1 Цветомир Цанков, 16 Георги Гайдаров, 15 Ивайло Русев, 4 Александър Томаш (к.), 30 Венцислав Йорданов, 17 Диян Димов, 7 Радослав Анев, 8 Христо Господинов (58 Кямил), 21 Мартин Станкев (90 Караиванов), 99 Юсеф Идриси (66 Русков), 10 Тодор Колев (88 Венцислав Димитров, 11 Светослав Караиванов, 9 Александър Русков, 6 Джихат Кямил, 3 Милчо Макенджиев, 2 Давид Битсенду, 14 Николай Николаев)

“Спартак”: 1 Генко Славов, 19 Мартин Цирков, 17 Стоян Георгиев, 15 Боян Илиев (к.), 14 Димо Димов, 10 Диан Кателиев, 25 Беадир Беадиров, 23 Велемир Иванович, 77 Марин Петров (80 Димитров), 9 Владимир Каптиев, 11 Георги Бижев (12 Мирослав Марков, 8 Георги Димитров, 55 Иван Александров, 4 Станислав Желязков, 27 Венцислав Маринов, 13 Васко Боев, 24 Станислав Христов)

1 минута – начало на мача.

4 минута – корнер за “Етър”. Станкев центрира, топката е избита от защитник.

Бърза игра с атаки в двете посоки, но без чисти положения.

Атака отляво на Венци Йорданов и опасно центриране, топката попада у Мартин Станкев, който е съборен в гръб.

7 минута – дузпа за събаряне на Станкев, Тодор Колев изпълнява и ГОООООООООООООООЛ!

13 минута – атака на “Спартак”, Бижев стреля, груба грешка на Цанков, Ивайло Русев избива топката от голлинията.

15 минута – корнер за “Етър”, много добра проява на Генко Славов.

17 минута – ГОООООООЛ! Станкев центрира отдясно и Тодор Колев бележи отблизо в долния ъгъл – 2:0.

21 минута – много опасно положение за “Спартак”, топката минава над вратата на “Етър” в ъглов удар. След изпълнението му защитата се справя.

24 минута – дузпа за “Спартак” за игра с ръка на Станкев. Автор на гола – Боян Илиев и резултатът е намален на 2:1.

30 минута – корнер за “Етър”. Станкев изпълнява отдясно на вратаря, добра възможност за Господинов, но следва бърза контра, опасността е предотвратена от Анев.

35 минута – Мартин Станкев напредва отдясно и технично копва топката над вратаря, но тя пада до вратата.

36 минута – Каптиев пробива опасно, Анев чисти в корнер.

37 минута – Станкев стреля, топката удря защитник в ръката, но реферът не отсъжда дузпа.

42 минута – жълт картон за Мартин Цирков от “Спартак”.

43 минута – 2:2 резултатът е изравнен от Георги Бижев. Етърци претендират за засада.

45 минута – Втори жълт картон за Мартин Цирков и играчът напуска мача. Вторият жълт картон бе за игра след съдийски сигнал.

1 минута добавено време на първата част.

Край на първото полувреме – 2:2.

Начало на второто полувреме.

Смяна в отбора на гостите – нападателят Каптиев напуска, в игра влиза защитникът Венцислав Маринов.

55 минута – удар на Иванович, Цанков лови.

56 минута – жълт картон за Димов от “Етър”, фаул за “Спартак”.

Марин Петров бие високо над гредата.

57 минута – фаул от дясно за “Етър”, Станкев изпълнява, но контра на гостите, Бижев отправя удар между двама играчи във виолетово, но ударът минава край гредата.

58 минута – Кямил заменя Христо Господинов.

Спартаковци се прибраха в половината си и бавят играта.

64 минута – сериозна опасност пред вратата на Цанков, той успява да улови топката.

65 минута – удар на Радослав Анев в аут.

66 минута – Идриси е заменен от Александър Русков.

68 минута – удар на Колев по земя в аут.

69 минута – удар на Станкев от малък ъгъл, вратарят лови.

70 минута – “Етър” отново играе пред наказателното поле на гостите, но не успява да нанесе завършващ удар и действа нервно, с доста грешки в пасовете.

76 минута – Станкев успява да догони една топка, центрира, но вратарят Славов лови.

77 минута – пореден корнер за “Етър”. Станкев бие силно, Кямил центрира в наказателното поле и не се стигна до удар във вратата.

80 минута – смяна в отбора на “Спартак”. Георги Димитров заменя Марин Петров.

84 минута – жълт картон за Анев.

89 минута – трета смяна в “Спартак”. Бижев е заменен от Александров.

90 минута – Джихат Кямил нахлува в наказателното поле и е съборен. Дузпа за “Етър”!

ГООООООООООООООООООЛ!!!!!!!!!!!

Тодор Колев е безпощаден с мощен удар от бялата точка.

3 минути добавено време.

Край на мача – 3:2 с хеттрик на Тодор Колев.