19 февруари 2010 г., 14:00 ч.

Контролна среща

“Етър 1924” (В. Търново) – “Спарта” (Самоводене)

1 минута – начало на мача

10 минута – игра предимно в половината на “спартанците”, с няколко центрирания и една добра намеса на Русев.

22 минута – 1:0 за “Етър”. Пробив и центриране на Ивелин Янев отляво, вратарят Русев боксира топката в главата на връхлитащия Мирослав Миндев, който вкарва първия си гол за “Етър”.

След гола заснеженият терен доста затруднява играта на двата отбора и не позволява технични разигравания.

32 минута – Тихомир Кънев от фаул стреля до гредата.

34 минута – отново Кънев напредва отдясно и отправя диагонален удар, Румен Русев лови.

40 минута – Йордан Петров навлиза отляво в пеналта и стреля силно, но Русев парира.

44 минута – 2:0 за “Етър”. Валериев центрира от фаул и Тихомир Кънев бележи с глава назад параболично много красив гол.

45 минута – край на първата част.

46 минута – начало на втората част. Велин Кефалов все още не е предприел смени.

54 минута – Петров центрира отляво и от много удобна позиция Стефан Харлов бие в аут.

56 минута – в игра влизат всички десет играчи от резервния списък без Джайеоба, като на терена от първоначалния състав остава само Харлов.

66 минута – 3:0 за “Етър”. Мариян Генов от фаул от 22 метра бележи идентичен гол като вчерашния си срещу “Янтра”. Страхотни изяви на Куаме Фидел предизвикват овациите на публиката.

68 минута – Фидел на скорост надбягва Мариян Симеонов навлизайки в пеналта, но на границата е задържан за фланелката, за което защитникът получава жълт картон.

75 минута – Стамен Ангелов навлиза на скорост в пеналта и е съборен. Реферът Кознички отсъжда логично дузпа, от която Илко Трифонов покачва на 4:0.

Край на мача – 4:0 за “Етър”.

“Етър”: Димитров, Гайдаров, Ивелин Янев, Костадинов, Владимир Зафиров, Харлов, Лапантов, Петров, Цветомир Валериев, Кънев, Мирослав Миндев (Карканджиу, Иванов, Ванков, Кямил, Ангелов, Алексиев, Баев, Трифонов, Генов, Фидел, Джайеоба)

“Спарта”: Русев, Димитър Димитров, Симеонов, Антонов, Панайотов, Момчилов, Гавазов, Станиславов, Златков, Ивайло Иванов, Шиков (Китов, Карабоев, Кондов, Лъчезар Русев, Михайлов, Георгиев, Младенов, Ричард Одероо)

Съдии: Венцислав Кознички, Светослав Стефанов, Георги Дойнов

Преди мача имаше официално представяне на двата тима. На стадион “Ивайло” има над 500 зрители. Мачът започна в 14.10 ч.