Западна „Б“ група, 30 кръг;

25 май, 18:00 ч., стадион „Ивайло“

„Етър 1924″ – „Септември“ (Симитли) 1:0 краен

Главен съдия: Ангел Баялцалиев (София), помощници: Николай Георгиев и Виктор Главински (Сф)

Четвърти съдия: Ивайло Лазаров (Плевен)

„Велико Търново спорт“ предупреждава всички медии, които ползват от нашия сайт информация за срещата, да цитират източника

“Етър”: Венцислав Димитров, Г. Гайдаров, Костадинов, Мариян Иванов, М. Димов, Ил. Трифонов, Й. Петров (54 Лапантов), М. Генов (к.) (68 Джайеоба), Ст. Харлов, С. Баев (87 Кямил), Т. Кънев (Р. Рашков, Дж. Кямил, Р. Лапантов, Хр. Пенев, Н. Николаев, Джейеоба)

“Септември” (Симитли): Църваришки, Николов, Тренков, Ралчовски, Самокишев, Караканов (к.), Т. Костурков, Я. Костурков (57 Попвасилев), Ат. Николов, Н. Демирев (52 Цв. Николов), Ив. Лазаров (78 Дюлгеров) (Васев, Цв. Николов, М. Илиев, Кацарски, Попвасилев, Дюлгеров, Балтов)

1 минута – начало на мача.

Жълт картон за Тихомир Кънев още в първата минута

2 минута – жълт картон за Мирослав Николов от гостите.

4 минута – Харлов изпълнява фаул отдясно, насочва към вратата, защитник чисти в корнер.

9 минута – удар на Тихомир Костурков от границата на пеналта, Венци Димитров лови.

16 минута – Венци Димитров излиза неразчетено и прави два поредни шпагата в краката на нападатели, вторият от които на тъчлинията.

19 минута – Т. Костурков пробва рефлексите на Венци Димитров.

22 минута – Кънев е съборен пред пеналта, но Генов от фаул стреля в стената.

25 минута – жълт картон за Тихомир Костурков от гостите.

26 минута – Харлов центрира отдясно и Костадинов с глава стреля, но от главата на защитник в корнер.

35 минута – отново Т. Костурков с плътен удар над вратата.

43 минута – груба грешка на М. Иванов оставя Ивайло Лазаров сам в пеналта, но Гайдаров предотвратява опасността.

Слабо първо полувреме за “Етър”, който не може да намери противодействие на играта на гостите.

Две минути добавено време.

Край на първата част – 0:0.

Начало на второто полувреме.

47 минута – два последователни удара, вторият от които на Генов са избити от защитници.

48 минута – удар на Кънев с глава, топката топна на земята пред вратата и я прехвърли. Осезаем натиск на етърци.

50 минута – фаул за “Етър”, изпълнен от Трифонов, топката се удря в стената и е избита в корнер.

51 минута – ГОООООООООООООООООООООООООЛ! След изпълнението на корнера топката попада у Тихомир Кънев, който бе безпощаден – 1:0!

52 минута – Цветан Николов заменя Демирев от гостите.

54 минута – Лапантов заменя Петров.

57 минута – Попвасилев заменя Янко Костурков от гостите.

63 минута – Караканов от явно положение на засада праща топката в мрежата на Димитров. Реферът първо посочва центъра, но след консултация с четвъртия съдия попадението не е зачетено. Видеозаписът след мача категорично показва, че има засада.

67 минута – след центриране отдясно Кънев от воле стреля, топката облиза напречната греда.

67 минута – Джайеоба влиза на мястото на Генов, който предава капитанската лента на Пламен Костадинов.

75 минута – далечен удар на Кънев, вратарят избива в краката на Баев, който може да реши мача,  но при добавката му защитник чисти в корнер.

77 минута – Джайеоба си обработва топката и стреля над гредата.

78 минута – Трета смяна за “Септември”. Дюлгеров заменя Лазаров.

Жълт картон за Мариян Иванов.

Крайно оспорван мач, и двата отбора яростно се атакуват.

86 минута – втори жълт картон за Харлов, който събаря с рамо съперник. “Етър” остава с десет души.

Корнер за гостите, двама от “Етър” лежат в наказателното поле.

90 минута – Гайдаров с далечен удар нацелва гредата.

Пет минути добавено време. Гостите яростно атакуват.

90+3 – вратарят Църваришки чисти изпод краката на Джайеоба и Кънев.

Край на мача – победа за “Етър” с 1:0!