Трета поредна чиста победа записа “Етър” в контролна среща. В събота великотърновци надиграха “Бенковски” /Бяла/ с 2:0 на негов терен. Любопитно е обаче, че “виолетовите” пропуснаха създадените чисти голови положения, а попаденията паднаха след слаби намеси на вратаря на тима от Бяла. В същото време Венци Димитров прояви отличен рефлекс, като спаси три много добре изпълнени преки свободни удари от Пламен Петров – два, и Ивайло Иванов. Това бяха и възможностите на домакините, които от игрови ситуции не застрашиха нито веднъж вратата на етърци.

Гостите държаха топката през по- голямата част от срещата, независимо от много промени, направени от Сашо Ангелов в състава след средата на първата част. В 20-ата минута Стефан Гинчев изведе Караиванов, който стреля силно, но стражът на “Бенковски” спаси. Четири по- късно Николаев вкара от свободен удар, но бе маркирана засада на негови съотборници, които скочиха пред вратаря на домакините и му попречиха да види топката.

В 33-ата минута Гинчев шутира от границата на наказателното поле за 0:1. Малко преди почивката етърци разиграха добре по фланга и Тисовски подаде към Николаев, но той не улучи топката. Първата четвърт от второто полувреме премина без почти нищо интересно, но за това пък в оставащото време темпото отново се вдигна. Цветан Петров стреля с глава над вратата на домакините, а след това Тисовски пропусна две отлични възможности да реши срещата. Първо след пас на Байдаков би в аут от 2-3 метра, а след това се забави да нанесе удар и бе блокиран. В 85-ата минута 16- годишният Алиш Хаджимустафа шутира от дистанция, топката премина между краката на вратаря на “Бенковски” и оформи крайното 0:2.

“Етър”: Димитров, Николов, М. Иванов, Петров, Трифонов, Ангелов, Б. Иванов, Караиванов, Гинчев, Николаев, Н. Иванов /Петков, Байдаков, Йорданов, Хаджимустафа, Тисовски, Павлов, Захариев, Цонев, Тасев/.