Западна „Б“ група, VI кръг ;

11 септември, 17:00 ч., ст. „Ивайло“ – В. Търново ;

„Етър 1924“ – „Малеш” (Микрево) 2:1 краен

Публика: 1200

Главен съдия: Веселин Гацев (Шн), помощници: М. Димитров и Юр. Йонков (Шн), четвърти: Ал. Ангелов (Тщ).

“Етър”: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Лапантов, Трифонов, Петров, Генов, Кушев, Аврионов.

“Малеш”: Василев, Райков, Сандев, Станков, Стоянов, Ташев, Атанасов, Жежев, Сакаджийски, Колушев, Станков.

16:57 ч. – начало на мача.

8 минута – 0:1! След центриране отляво намиращият се между няколко защитници Юлиян Колушев стреля неспасяемо с глава от около 12 метра и дава гол преднина за “Малеш”.

10 минута – смяна в “Малеш” – Дафков влиза на мястото на Сакаджийски.

19 минута – гостите се защитават добре, след като поведоха, и засега не позволяват да се стигне до удари към вратата им.

24 минута – много грешки в отиграванията на “Етър” изнервят публиката.

26 минута – след центриране на Трифонов отдясно Кушев стреля с глава, но право във вратаря Василев.

35 минута – силен шут на Кушев минава високо над вратата.

36 минута – смяна в “Етър” – Тихомир Кънев влиза на мястото на Аврионов.

39 минута – 1:1! Влезлият само преди три минути Кънев отне топката с глава от защитник на “Малеш”, напредва, копва топката над вратаря и после с глава довкарва.

45 минута – край на първото полувреме – 1:1.

Начало на втората част.

49 минута – Генов шутира опасно по земя от около 14 метра, но Василев успя да избие с крак.

53 минута – втора смяна в “Етър” – Джайеоба заменя Кушев.

60 минута – 1:1 след час игра, етърци все още не могат да направят пълен обрат.

64 минута – Последна смяна в “Етър” – Стефан Харлов заменя Йордан Петров.

71 минута – Генов пробва шут от въздуха, обаче топката мина встрани от вратата. В следващата атака Харлов отправи много опасен удар отдалеч, който мина на сантиметри покрай лявата греда.

76 минута – играчи на двата отбора се сдърпаха и заблъскаха, в крайна сметка съдията показа жълт картон на Кънев.

82 минута – втори жълт и съответно червен картон за Пламен Костадинов. “Етър” остава с човек по-малко.

88 минута – 2:1! Харлов центрира отляво и оставеният непокрит Кънев стреля точно от въздуха от около 12 метра.

90 минута – 5 минути продължение.

Край на мача – 2:1 за “Етър”!