mach11-Copy-2-Copy-Copy2

Северозападна „В“ група, 17 кръг

9 март 2014 г., стадион „Ивайло“

„Етър″ – „Локомотив” (ГО) 1:1

Главен съдия: Николай Йорданов (София), помощници: Веселин Мишев и Цветан Трифонов (София)

Четвърти съдия: Станислав Ставров (В. Търново)

Делегат на БФС: Йосиф Ронков (Габрово)

“Етър”: Димитров, Николов, Ванков, Бисеров, Ангелов, Чирпанов, М. Иванов, Колев (46 Пенев), Байдаков, Трифонов (61 Борисов), Николаев (75 Иванов) (Петков, Тодоров, Блажев, Пенев, Борисов, Н. Иванов, Цонев)

“Локо” (ГО): Христанов, Стефанов, Стоев, Славчев, Фиданин, Я. Генчев (85 Савченко), Николай Петров, Йордан Петров (63 Красен Трифонов), Л. Генчев, Балъков, Кънев (Христов, В. Трифонов, Кр. Трифонов, Мартин Иванов, Пенев, Савченко, Панайотов)

Начало на мача.

Началото бе в 14:37.

Близо 7000 души са изпълнили стадион “Ивайло”, от които 5000 на домакините и две хиляди на гостите.

Мачът започна с красива хореография, обагрила  във виолетово целия сектор “А” на стадион “Ивайло”.

5 минута – равностойно и оспорвано начало.

10 минута – Колев центрира от фаул, отсъден за събаряне на Байдаков, но топката минава над купа от играчи.

Териториален превес на “Етър”.

14 минута – жълт картон за Мариян Иванов за фаул в центъра.

Все още без опасности пред двете врати.

20 минута – опит за задна ножица на Любо Генчев.

Жълт картон за Явор Генчев от “Локомотив”.

23 минута – Чирпанов стреля от воле, вратарят лови. Първи точен удар към една от двете врати.

31 минута – “Локо” прави бърза комбинация, Чирпанов със шпагат чисти в тъч. След центрирането Венци Димитров боксира.

35 минута – Славчев събаря Колев на метър пред пеналта и получава жълт картон. От фаула Николаев завърта топката, но над гредата.

37 минута – след центриране отдясно Балъков стреля, Венци Димитров лови.

43 минута – Байдаков е съборен отляво, Трифонов центрира от фаул, но защитата на гостите избива.

1 минута добавено време.

Край на първата част.

Начало на втората част.

Смяна в “Етър”. На мястото на Колев влиза Пенев.

49 минута – 0:1 Любо Генчев центрира отляво, Венци Димитров изпуска трудната топка и Тихомир Кънев я насочва в мрежата.

51 минута – Явор Генчев центрира от корнер и Венци Димитров боксира.

54 минута – ГООООЛ! 1:1  След центриране отляво последва удар, Христанов изпусна топката и Тодор Чирпанов отблизо я довкара – 1:1.

57 минута – играч на “Локомотив” от чиста позиция от един метър стреля над вратата.

61 минута – втора смяна в “Етър”. Трифонов напуска, влиза Цветелин Борисов. Жълт картон за Мартин Николов от “Етър”.

63 минута – Красен Трифонов влиза на мястото на Йордан Петров.

66 минута – след пас на Байдаков Николаев стреля и неувереният Христанов едва не изпуска топката.

74 минута – Красен Трифонов центрира отляво и непокритият Балъков с глава завърта топката опасно до гредата.

75 минута – трета смяна в “Етър” – Николай Иванов влиза на мястото на Николаев.

80 минута – за фаул в центъра Мартин Николов получава втори жълт и червен картон.

85 минута – на мястото на Явор Генчев влиза Виталий Савченко.

88 минута – продължителен рейд на Чирпанов завършва с опасен удар над гредата.

90 минута – втори жълт и червен картон на Фиданин.

Край на мача – 1:1.