Стартов състав на “Етър” за контролата с “Лех” (Познан):

Христо Иванов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Георги Пашов, Душан Младенович, Румен Руменов, Георги Сърмов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Ерик Почански.

Резерви: Денис Григич, Кольо Станев, Венцислав Василев, Симеон Иванов, Аласана Мане, Стефан Неделчев, Димо Атанасов, Никола Колев, Даниел Младенов, Иван Петков.

Начало на мача

9 минута – Йожиак от добра позиция стреля високо над вратата

“Лех” атакува по-често, докато “виолетовите” играят по-прибрано в защита

20 минута – Иван Стоянов центрира отдясно и защитник спира топката с ръка. Реферът първо посочва дузпа, но после е коригиран от помощника – фаул за “Етър” на границата на пеналта, след който топката е избита.

27 минута – ГОООЛ! Иван Стоянов е изведен пред вратата и с десния крак праща топката в ъгъла на вратата – 1:0.

F1-3-1

30 минута – дузпа за “Лех”. Дарко Йевтич стреля в десния ъгъл за 1:1.

38 минута – ГОООЛ! Страхотен гол на Велко Батрович с прехвърлящ удар извежда “Етър” отново напред – 2:1!

DSC_1394

42 минута – ГОООЛ! Велко Батрович е съборен в наказателното поле и последва дузпа и за “Етър”. Иван Стоянов със силен удар увеличава на 3:1!

44 минута – Христо Иванов спасява опасен удар на поляците.

Край на първата част

Начало на втората част.

49 минута – Христо Иванов спасява, но след изпълнението на корнера Василевски с далечен нисък удар намалява на 3:2.

Красимир Балъков пусна в игра почти всички играчи от резервната скамейка освен Григич, Младенов и Мане.

натиск на “Лех” в началото на второто полувреме

55 минута – Стефан Неделчев стреля, но слабо и вратарят на “Лех” лови.

58 минута – Иван Петков с акробатичен удар праща топката на сантиметри над напречната греда.

59 минута – Велко Батрович стреля опасно до десния стълб.

61 минута – Христо Иванов лови

65 минута – на мястото на Батрович в игра влиза дошлият от “Барселона” Алсана Мане

arh

73 минута – след центриране и рикошет топката с парабола влиза в мрежата на “Етър” – 3:3.

82 минута – след бърза атака отдясно и центриране Кристиян Гиткяер бележи за 3:4.