Помощници: Ивайло Живков и Владимир Палански

Четвърти съдия: Христо Минков (Габрово)

Делегат на БФС: Николай Петров (Габрово)

Начало на мача.

“Етър”: Димитров, М. Николов, Аладжов, Стоев, Макенджиев, Кямил, Николаев, Копаранов, Писаров, Кънев, Колев (Ивайло Петков, Иван Петков, Петров, Байдаков, Емил Николов, М. Василев, Анев)

10 минута – надмощие на етърци и няколко корнера пред вратата на гостите.

12 минута – Джихат Кямил стреля над напречната греда. Игра в половината на гостите, които направиха и 2-3 контри.

18 минута – ГОООЛ! Кямил центрира отляво, вратарят избива и топката попада у Милчо Макенджиев, който бележи – 1:0.

Агитката почита днешния празник с огромен транспарант “Величието на Търновград” не се почита с прашки! Наследниците горди помнят битки юнашки. Клокотница лето 1230. Честит празник, боляри!”

25 минута – Кямил пробива на скорост и извежда Писаров, който праща топката във вратата, но тъчреферът междувременно е маркирал засада.

28 минута – много красива атака – Кямил извежда с пета Николаев, който стреля без забавяне, но вратарят спасява.

31 минута – Николаев центрира отдясно, вратарят избива и Копаранов нанася опасен удар, но след рикошет топката минава над напречната греда в корнер.

43 минута – етърци непрекъснато търсят втори гол.

Край на първата част.

Начало на втората част.

“Спартак” (Плевен) повежда на “Павликени” в 41-ата минута.

47 минута – Кямил центрира отляво от фаул и Тодор Колев с техничен удар бие до гредата.

Две хубави прояви на Искрен Писаров. Първо центрира опасно отдясно, но защитник избива, а минута след това находчиво изпреварва вратаря, но топката минава до гредата.

55 минута – опасен удар на Джихат Кямил е спасен.

60 минута – “Етър” пропуска да удвои. Писаров излиза сам срещу вратаря, но стреля в него.

65 минута – опасен удар на Тодор Колев е изваден от Стефанов в корнер.

Анев влиза на мястото на Кямил.

70 минута – ГОООЛ! Иван Петков влиза в игра на мястото на Николаев и още с появата си бележи с глава след центриране от корнер.

79 минута – ГОООЛ! Тодор Колев от фаул брилянтно бележи – 3:0.

82 минута – Байдаков влиза на мястото на Кънев, стреля с красива задна ножица, тъчреферът вдига засада.