Тихомир Кънев показва много сериозни голови умения, вече наказа и "Интер".

“Етър” – “Интер” (Баку) 2:1

“Етър” играе срещу бъдещия участник в квалификациите за Шампионската лига и първенец на Азербайджан “Интер” (Баку). Мачът започна в 18.00 ч. в Правец.

В 15-ата минута резултатът е още 0:0 в равностойно начало на двубоя.

“Етър” играе в състав: В. Димитров – Гайдаров, П. Ванков, М. Иванов, Димов – Трифонов, Харлов, Лапантов, Христов – Аврионов, Кънев.

23 минута – “Етър” повежда с 1:0!!!

Румен Лапантов дава отличен пас на Тихомир Кънев, който бележи в пореден мач за “виолетовите”.

40 минута – “Интер” изравнява. След центриране отдясно № 20 – латвийският национал Гиртс Карлсонс с глава засича топката – 1:1.

През по-голямата част “Етър” е равностоен на шампиона на Азербайджан, атакува често, изпълнил е два-три корнера. Опасен удар на Илко Трифонов минава над гредата.

Край на първото полувреме – 1:1.

46 минута – начало на втората част.

57  минута – 2:1 за “Етър!!! Кушев!

Илко Трифонов копва топката между двама защитници и я праща към Румен Лапантов, който отдясно центрира остро и Димитър Кушев засича – 2:1!

Две минути по-рано чудесен удар на Явор Генчев минава опасно на сантиметри от гредата. “Етър” диктува събитията в мача и налага превес над съперника.

“Интер” (Баку) играе в основния си състав, а българите Петър Златинов и Живко Желев започнаха като титуляри.

80 минута – “Етър” надиграва съперника, резултатът е 2:1.

В игра след почивката постепенно влизат Карканджиу, Генчев, Петров, Мартин Иванов, Стоянов, Шабан, Тодоров, Кушев, Апостолов.

86 минута – няма промяна в резултата и играта.

93 минута – срещата още се играе.

Край на мача. “Етър” победи участник в квалификациите за Шампионската лига и шампион на Азербайджан! Това е първа загуба на “Интер” (Баку) това лято у нас, след като беше бил “Ком-Миньор” с 3:1, „Ботев“ (Враца) с 2:1 и ЦСКА с 1:0 и бе завършил 2:2 с “Видима”.