Най-после се намери тим, който да победи „Етър” в мачовете от подготовката за новия сезон. Бургаският „Черноморец” и „виолетовите” изиграха на стадион „Лазур” открит и приятен за гледане двубой, спечелен от „акулите” с 3:1.

Великотърновци обаче стреснаха сериозно стойностния си противник, след като поведоха в резултата. В 17-ата минута Румен Лапантов подаде към друг от новите играчи – Стефан Харлов, който напредна по левия фланг и изведе на отлична позиция Тихомир Кънев. Нападателят бе безпощаден сам срещу Стоян Колев – 0:1. Останалите футболисти, които започнаха за „Етър”, бяха Карканджиу, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Христов и Кушев.

20 минути след гола черноморци успяха да обърнат резултата. Първо в 29-ата Цветомир Цонков изведе Георги Андонов през центъра на „виолетовата“ отбрана и дошлият от „Берое“ футболист не пропусна да изравни. В 37-ата пък Мартин Тошев преодоля Георги Гайдаров, напредна и от ъгъла на малкото наказателно поле бутна топката покрай Марко Карканджиу във вратата.

В ответната атака Димитър Кушев можеше да изравни, след като направи добър пробив. Ударът му мина покрай плонжа на Колев и на сантиметри от десния стълб в аут. В края на полувремето Кънев успя да прати кълбото в мрежата, но съдията Ахмед Ахмед отсъди нарушение в атака.

На почивката „Етър” извърши шест смени, като в игра влязоха Димитров, Мариян Иванов, Генчев, Петров, Кямил и Аврионов. „Акулите” пък излязоха в изцяло нов състав. Още в 47-ата минута Михаил Аврионов се опита да затрудни противниковия вратар, стреляйки с глава след добро центриране на Джихат Кямил, но Янко Георгиев улови. Домакините отвърнаха с опасен удар след изпълнение на корнер, при който топката мина над напречната греда.

Венцислав Димитров направи две добри намеси между 70-ата и 75-ата минути, като първо се справи със силен удар от фаул на Антонио Дос Сантос от около 25 метра. В следващата ситуация Адриан Фернандес овладя топката в наказателното поле на „Етър“ и стреля, но Димитров изби. В игра за „виолетовите” се появиха още Димиев, Стоянов, Апостолов и Шабан.

8 минути преди края етърци загубиха топката в центъра и последва бърза атака за домакините, завършила с точен удар с глава на Хектор Гонзалес. При този резултат завърши и мачът, на който сред зрителите присъстваха двама играчи, състезавали се доскоро в „Етър”, а сега край морето – Емил Копаранов и Антоний Балъков.

"Черноморец" и "Етър" първо бяха съперници на терена, но след това изгледаха заедно на огромната видеостена полуфинала Уругвай - Холандия.

След края на срещата двата тима вечеряха заедно, а след това изгледаха полуфинала Уругвай – Холандия на видеостената на стадиона, която е с размери 15 на 9 метра. Следващата контрола на „виолетовите” е в събота срещу друг тим от „А” група – „Видима-Раковски”, като би трябвало двубоят да е във Велико Търново.

Зоркото око на "ВТ спорт" откри, че близо до стадион "Лазур" има улица "Велико Търново".