DSCN5213

“Етър” завърши наравно с новака в “Б” група “Дунав” – 3:3 в Дебелец. За “виолетовите” това бе едва втора контрола, докато за русенци последна проверка преди старта на “Б” групата.

През първото полувреме за “болярите” играха млади момчета, които бяха надиграни от русенци. Гостите поведоха в 15-ата минута от дузпа, а после резултатът набъбна до 0:3. Два пъти се разписа Деян Димов, а веднъж – Георги Чакъров. В края на полувремето младите етърци се окопитиха и върнаха един гол след удар от 12-13 метра, рикошет и вратарят на “Дунав” си я довкара при опита да улови топката – 1:3.

Второто полувреме “Етър” заигра с титулярите (без титулярният вратар Цанков, който отсъстваше поради контузия). Етърци стояха добре и вкараха два хубави гола чрез Байдаков и Николаев и завършиха наравно срещата – 3:3. Гостите също имаха някои добри положения чрез Будинов, Атанасов и Димитров, но вторият вратар се справи добре. В защита пролича липсата на централни защитници и като такива трябваше да се изявяват халфовете Илко Трифонов и Благовест Ангелов.