DSC_0186

“Етър” гостува във вторник от 14:30 часа на ОФК “Павликени”. Очаква се старши треньорът на “виолетовите” Сашо Ангелов да даде шанс за изява на по-младите си футболисти, както бе и в мача с “Янтра” (Габрово).

Мачът е в Лесичери, където вчера обновеният отбор на ОФК “Павликени” постигна четвърта победа в четвъртата си контрола. Макар че съперниците му досега са предимно от втората половина на “В” група и от областните групи, тимът на треньорът Илия Пендов мачка наред.

Поредният убедителен успех бе срещу “Янтра” (Полски Тръмбеш), спечелен с 5:0. Срещата също се игра на стадиона в Лесичери, където павликенчани ще домакинстват и в първите два кръга от първенството заради ремонт на тревното покритие на терена в Павликени.

В този мач Илия Пендов пробва като крайни защитници Анев и Красимир Николаев, които се представиха на ниво, както и останалите им съотборници. ОФК “Павликени” започна ударно и до почивката поведе с 4:0.

След двойно подаване Стефан Гинчев остана сам и не сгреши – 1:0. Таранът Димитър Кушев покачи на 2:0 с глава, а при поредното разбъркване пред вратата на съперника Мартин Кръстев стреля точно за 3:0.

Четвъртото попадение бе дело на Светлин Стоянов с глава, а след почивката пети гол вкара Милен Михайлов, който разпъна мрежата на тръмбешчани след удар от воле. Гостите от “Янтра” разчитаха на удари от дистанция и правеха опити да се извеждат в коридор, но бранителите на домакините внимаваха и неутрализираха повечето опасности.