Западна „Б“ група, 26 кръг;

7 май, 18:00 ч., стадион „Ивайло“

„Етър 1924″  – „Ботев“ (Враца) 1:2

Главен съдия: Николай Йорданов (София), помощници: Александър Дамянов и Павлин Михайлов (София)

Четвърти съдия: Михаил Йорданов (Разград)

“Етър”: Димитров, Кямил, Цв. Валериев (57 Харлов), Костадинов (к.), Димов, Трифонов, Зафиров, Джейеоба (75 Петров), Лапантов, Кънев, Баев (57 Миндев) (Карканджиу, Николаев, Харлов, М. Иванов, Миндев, П.Ванков, Петров)

“Ботев”: Цветковски, Куанг, Р. Ванков (к.), Найденов, П. Петров, Чалъков, Коконов (50 Коконов), Симеонов (73 Хаджиниколов), Данчев, Ценовски (62 Валериев), Райков (Цанков, Николов, Св. Валериев, Хаджиниколов, Антов, Христов, Михайлов)

Мариян Генов отсъства поради контузия, а Георги Гайдаров се чувства неразположен.

По случай 90-годишнината на “Ботев” (Враца) изпълнителният директор на “Ботев” Пламен Николов връчи почетен плакет на Стефан Чакъров за приноса му към футбола във Враца.

1 минута – начало на мача.

3 минута – Дайо гардира топката, Лапантов стреля и вратарят избива.

Етърци пробват натиск, удар на Баев минава край гредата.

7 минута  – Светлин Симеонов стреля във вратата, Костадинов чисти с глава.

Контузия на Тихомир Кънев, изнесен е на носилка от терена.

“Ботев” изравниха играта.

14 минута – фаул на границата на пеналта, Тихомир Кънев бие остро до гредата.

18 минута – Кънев напредва, финтира двама защитници и стреля, вратарят Цветковски избива.

29 минута – вратарят на “Ботев” излиза пред пеналта да чисти топката, но тя попада у Валериев, който без забавяне стреля до гредата.

31 минута – Дайо извежда Баев сам срещу вратаря в чиста позиция, но следа разочароващ удар високо над вратата.

32 минута – силен удар на Илко Трифонов, вратарят изпуска топката, но я лови отново.

33 минута – Димитров излиза неразчетено и след прехвърлящия удар на Симеонов топката каца на напречната греда.

35 минута – два последователни удара на етърци срещат защитници, третият на Трифонов минава до гредата.

36 минута – Симеон Райков стреля опасно до левия стълб на Димитров.

44 минута – 1:0 за “Ботев” (Враца). Симеон Райков открадна топката и я подаде на Ценовски, който с удар в долния десен ъгъл изненада Димитров.

Една минута добавено време.

Край на първото полувреме.

Начало на второто полувреме.

50 минута – смяна в отбора на “Ботев”. Николай Николов заменя Иван Коконов.

52 минута – Лапантов центрира пред вратата, вратарят Цветковски боксира.

57 минута – Баев напуска, влиза Миндев. Харлов заменя Цв. Валериев.

58 минута – жълт картон за Ценовски.

60 минута – ГОООООООООООООЛ! 1:1 . Харлов центрира отдясно от фаул и в меллето Ивайло Данчев от гостите си бележи автогол.

62 минута – Светослав Валериев заменя голмайстора на гостите Ценовски.

64 минута – жълт картон за Кямил.

65 минута – центриране на Димов, Цветковски скача високо и лови.

66 минута – жълт картон за Лапантов.

Няколко спорни отсъждания в полза на гостите изнервят публиката.

72 минута – Кънев бие от воли, вратарят вади в корнер.

73 минута – Светлин Симеонов напуска, на негово място Хаджиниколов.

75 минута – Йордан Петров заменя Джейеоба.

75 минута – с цената на жълт картон Костадинов спира опасен пробив на Райков.

80 минута – 1:2. След грешка на виолетовата защита Данчев напредва отляво и пуска на празна врата към Валериев за 1:2.

Три минути добавено време.

Трифонов е ударен в наказателното поле и дълго му се оказва медицинска помощ. Дузпа не е отсъдена.