Както и в мача за първенство преди 20 дни между “Етър” и “Нефтохимик”, завършил 0:0, “виолетовите” отново ще бъдат без 7-8 играчи от титулярния състав.

От великотърновския клуб обявиха, че излизат за победа и искат да продължат в турнира, но основният акцент е върху мача в неделя в Поморие, където искат да си върнат първото място в групата.

Трима са трайно контузените играчи, които пропускат всички срещи до края на полусезона – защитниците Георги Гайдаров и Милчо Макенджиев и халфът Александър Русков. Дисциплинарната комисия на БФС пък наказа за 1 мач и с 200 лв. глоба халфа Йордан Апостолов за безумния му червен картон срещу „Несебър”. Наставникът на етърци Георги Тодоров е бесен на постъпката на Апостолов и едва ли ще го включи и в последното гостуване в Поморие. “Някои хора мислят, че професионализмът е само да получават заплати. С какво помогна, като изрита топката в скамейката на гостите”, коментира наставникът.

С четиримата обаче не се изчерпва бройката на отсъстващите за утрешния мач. Не е изключено опитните Борислав Георгиев, Пламен Костадинов и братя Младенови да получат почивка, за да бъдат на линия за важния мач в Поморие.

“Има натрупана умора, така че ще дам почивка на някои играчи. Това по никакъв начин не означава, че отписваме мача с “Нефтохимик”. Вярно е, че играем трудно у дома, отборите се затварят, неотдавна с тях завършихме 0:0. Но излизаме само за победа. Хубавото е, че се завръща в игра основен играч като Радослав Анев, имаме достатъчно футболисти за мача”, коментира старши треньорът Георги Тодоров.

Очаква се на мача на стадион “Ивайло” утре да бъде и новият кмет на Велико Търново Даниел Панов, за да пожелае успех на тима в турнира и първенството. Двубоят ще се предава пряко от ТВ+ и започва от 13:30 ч. на стадион “Ивайло”, при равенство в редовното време предстоят продължения и евентуално дузпи. Съдия на мача е Атанас Димитров от Сливен с помощници неговите съграждани Валентин Добрев и Антон Георгиев.