Западна „Б“ група, XVI кръг ;

8 декември, 14:00 ч., ст. „Ивайло“ – Велико Търново ;

„Етър 1924“ – „Банско” (Банско) 0:0 краен

Публика: 3000

Главен съдия: Цветан Георгиев (Сф), помощници: Иван Вълчев и Антон Терзиев (Сф), четвърти: Велислав Йорданов (Рс).

“Етър”: Димитров, Иванов, Кямил, Костадинов, Трифонов, Лапантов, Петров, Харлов, Христов, Джайеоба, Аврионов.

“Банско”: Аршинков, Шопов, Топузов, Крушовски, Кьосов, Николов, Дурчов, Лясков, Калайджиев, Павлов, Хазуров.

1 минута – начало на мача.

10 минута – равностойна игра в началото, без положения за гол.

20 минута – игра предимно в половината на гостите, но все още без работа за вратаря.

24 минута – Харлов напредна по левия фланг и центрира опасно, но защитник на “Банско” стигна топката преди Аврионов. Тя попадна в Георги Христов, който от петнайсетина метра шутира във вратаря.

26 минута – далечен изстрел на Харлов минава над вратата на “Банско”.

29 минута – най-опасното положение до момента – Харлов центрира от фаул, а Пламен Костадинов стреля с глава на сантиметри над напречната греда.

37 минута – Йордан Петров изпълни фаул пред границата на пеналта, но кълбото срещна защитник.

45 минута – край на първото полувреме – 0:0.

Начало на втората част.

Смяна в “Етър” – Мариян Генов заменя Джайеоба.

47 минута – шут от около 25 метра на Георги Христов минава встрани от вратата на гостите.

56 минута – страхотна намеса на Венци Димитров. Атанас Лясков бе изведен срещу него, но вратарят скочи в краката му и успя да избие.

60 минута – опасен удар на Харлов извън наказателното поле, Аршинков боксира.

63 минута – втора смяна в “Етър” – Георги Гайдаров влиза вместо Стефан Харлов.

68 минута – Георги Калайджиев стреля от фаул от около 30 метра, Димитров лови безпроблемно.

70 минута – “Етър” пропусна чудесно положение – Кямил центрира отдясно и Аврионов стреля с глава от десетина метра, но топката мина на педя над вратата.

76 минута – последна смяна за домакините – Димитър Кушев заменя Георги Христов.

77 минута – “Етър” бе на сантиметри от гола – Аршинков изби удар на Кушев право в Лапантов, той стреля веднага, но защитник изби пред голлинията.

85 минута – хаотичен натиск на домакините.

90 минута – 3 минути продължение.

93 минута – страхотно разбъркване в наказателното поле на “Банско”, но в крайна сметка Аршинков се добра до топката.

Край на мача – 0:0.