Купа на България, 1/32 финали

Стадион „Ивайло“, 20 октомври, 15:00 ч.

„Етър 1924“ – „Академик“ (Сф)  2:1

Главен съдия: Михаил Йорданов (Разград), асистенти: Християн Ганев и Мирослав Марков (Русе)

Четвърти съдия: Ивайло Занев (Русе)

Делегат на БФС: Сашо Стоичков (Кюстендил), съдийски наблюдател: Христо Тончев (Враца)

“Етър”: Рашков, Кямил, Макенджиев, Русев, Томаш, Георгиев, Апостолов, Русков, Ал. Младенов, Ст. Младенов, Ив. Димитров

Резерви: Цанков, Сечков, Анев, Караиванов, Меестер, Райнов, Самба.

Начало на мача.

6 минута – надмощие на етърци до момента.

8 минута – Сашо Младенов напредва през центъра и отлично извежда брат си Стойчо сам срещу вратаря, но той спасява.

13 минута  – ГОООООООООООООЛ!!! 1:0 за “Етър”! Ивайло Димитров овладява топката в пеналта и от трудна ситуация я прокарва под плонжа на Стойчев.

15 минута – далечен удар на Б. Георгиев до гредата.

16 минута – технична акция на Бобъра, който триково извежда Димитров, но ударът му е избит в корнер. След изпълнението Сашо Младенов отблизо бие над гредата.

20 минута – положение за гостите. Рашков малко рисковано, но успява да избие топката.

27 минута – горещо време на стадиона, етърци обаче играят с лекота и настроение.

28 минута – Сашо Младенов пробва параболичен удар, но топката минава над гредата.

32 минута – ГОООООООООООООООЛ!!! Димитров центрира отлично отдясно и Александър Младенов с глава забожда топката в мрежата – 2:0!

34 минута – Рашков прави излишен фаул пред пеналта и получава жълт картон. При изпълнението Атанас Любенов с бомбен удар намалява на 2:1.

“Етър” владее изцяло положението и атакува непрекъснато.

43 минута – Джихат Кямил прави неволно груб фаул и получава жълт картон.

45 минута – край на първата част.

Начало на второто полувреме.

“Академик” изнася играта по-напред.

51 минута – Борислав Георгиев със серия от финтове преподава урок по техника на двама съперници.

Много груб фаул на играч от “Академик” срещу Русков остава ненаказан и дори немаркиран от рефера.

58 минута – Русков е сменен принудително от Радослав Анев.

62 минута – далечен удар на Радулович е уловен безпроблемно от Рашков.

64 минута – втора смяна в “Етър”, Караиванов влиза на мястото на Ивайло Димитров.

Караиванов отива като десен бек, а Кямил – като десен външен халф.

73 минута – трета смяна. Патрик Самба влиза вместо Александър Младенов.

Няма чисти положения пред двете врати, гостите опитват да атакуват, но етърци не им дават много шансове.

80 минута – Радослав Рашков спасява опасно положение след удар на Радулович.

Два жълти картона за гостите. Бобъра изпълнява фаул, но топката среща стената.

85 минута – “Етър” играе пестеливо с мисъл за следващия мач.