За пореден път през този сезон хандбалистките на „Етър-64” победиха основния си конкурент „Бъки”, но крайният изход от срещата остана на заден план. Над 1000 души дойдоха в ДКС „Васил Левски”, за да видят как „виолетовите” момичета получават купата за първото място в шампионата, правейки факт златния си дубъл за втора поредна година.

Въпреки че това е четвъртата титла на етърки, за първи път те я спечелиха пред своя публика, което я прави още по-ценна. Шампионките получиха днес и златните медали, а също така показаха на феновете си и трофея от турнира за купата на България, който бе спечелен в Габрово.

Със сигурност момичетата на Йонка Генчева очакваха с нетърпение срещата да завърши, за да бъдат официално обявени за шампионки на България, но това не им попречи да изиграят отново силен мач срещу „Бъки”. Днешната победа с 33:25 е поредната 45-та за етърки, които вече две години нямат загуба в срещите от първенството и турнира за купата!

„Виолетовите” започнаха вихрено и зарадваха ентусиазираната публика с три безответни попадения в първите минути, отбелязани от Семерджиева и Зоя Стефанова на два пъти. Стоилова и Бурнева удариха греди и пропуснаха да направят преднината още по-голяма. Габровки обаче се отърсиха бързо от първоначалното стъписване и успяха да изравнят, а резултатът започна да се променя гол за гол.

Шест минути преди края на полувремето дойде преломният момент, когато етърки направиха три поредни успешни атаки, завършени от Богданова, Стоилова и Стефанова, и поведоха с 12:9. Александрова с няколко силни изяви на вратата осуети всички опити на гостите за десети гол, а вместо това великотърновки нанизаха още два в края, за да се оттеглят на почивка при 14:9.

Йонка Генчева пусна в игра в началото на второто полувреме Николова на вратата, както и Нина Стефанова, а постепенно влязоха и други млади надежди на „Етър-64”, включени в групата за мача. Някои от тях успяха да запишат имената си сред голмайсторите– Зорница Стефанова, Силвия Цветанова, Елена Костова и Нина Стефанова. През втората част „виолетовите” постепенно увеличаваха преднината си и тя на моменти беше 9 гола.

В крайна сметка домакините спечелиха с 33:25 и напълно заслужено капитанът Гергана Александрова получи от президента на БФХ Светломир Гоцов купата за първото място в шампионата. Случилото се в днешния ден е поредното доказателство, че „Етър-64” върви в правилна посока, постигайки рекорд след рекорд.

Шампионките днес бяха в състав: Гергана Александрова, Соня Богданова, Мадлена Дончева, Александрина Бурнева, Зоя Стефанова, Мариана Семерджиева, Ина Стоилова (Десислава Николова, Магдалена Косева, Елена Костова, Нина Стефанова, Илона Иванова, Зорница Стефанова и Силвия Цветанова).