Handball1

Хандбалистките на “Етър-64” стартираха ударно участието си в първенството на “А” група при жените. Тимът, воден от Атанас Атанасов и Миглена Христова, разгроми като гост “Мартен-67” в първия кръг. Двубоят се игра в Бяла, където ще домакинства новакът в групата. Етърки се наложиха с 49:22 (23:8), като само едно попадение не им стигна да направят уникалните 50 гола в един мач!

“Мартен-67” поведе с 1:0 и 2:1 във втората минута и това бе началото и краят на ингригата в срещата. “Виолетовите” обърнаха резултата до 2:6, а после и до 3:11, като продължиха да увеличават аванса си. След 6:14 те нанизаха 8 поредни гола и затвориха полувремето при 8:23.

През втората част нещата не се промениха и последната сирена дойде при 22:49 за етърки. В последните две минути те можеха да вкарат и 50-о попадение. Над всички бе младата надежда Мартина Тодорова, която завърши мача с 9 гола. 8 вкара Маги Христова, а 7 добави Полина Стоянова.

В другия мач от групата “Бяла” победи “В. Левски” (Нови пазар) с 40:18, а в Южната група “Хасково” – “Спортист” (Кремиковци) 28:29 и “Сливница” – “Академик” (Пловдив) 26:20. “Бъки” и “Свиленград” почиваха.

В следващия кръг на 13 октомври (неделя) от 16:00 ч. е първото домакинство срещу “Бъки” (Габрово) в ДКС “Васил Левски”. Ден по-рано там пък е поредното издание на ежегодния турнир за подрастващи в памет на Йонка Генчева.

“Етър-64”: Десислава Николова, Мария Цветкова 1, Траяна Стоянова 1, Елица Халачева, Ирене Иванова 4, Мартина Тодорова 9, Миглена Христова 8, Мария Спирдонова 6, Карина Христова 4, Аксиния Колева 2, Гергана Ефтимова 3, Емили Андреева, Полина Стоянова 7, Мелиса Еролова 4, Емилия Захариева.