Етърки отново победиха в Габрово.

Шампанско и сълзи от радост след последния съдийски сигнал ознаменуваха поредната титла за “Етър-64” в хандбалното първенство. Великотърновските момичета отново победиха основния си конкурент “Бъки” насред Габрово, този път с 23:20, и не оставиха никакви съмнения кой е номер едно в България. Така за втора година “виолетовите” правят златен дубъл – титла и купа.

На теория първото място в шампионата все още не е гарантирано, но със сигурност никой не си и помисля, че до края етърки ще губят наред мачовете си. Днешният им успех бе 14-ти от 14 срещи и е напълно възможно да завършат първенството със стопроцентов актив. Дългата серия без загуба също тепърва ще се увеличава, като вече е 680 дни!

Йонка Генчева започна с Деси Николова на вратата, както и със Соня Богданова, Алекс Бурнева, Зоя Стефанова, Мариана Семерджиева, Нина Стефанова и Ина Стоилова. С две попадения на Бурнева и едно на Богданова нашите поведоха с 3:1, но домакините изравниха.

След 5:5 последваха три поредни силни атаки, завършени успешно от Семерджиева, Богданова и З. Стефанова, и етърки поведоха с 8:5. След десетия гол в полза на “виолетовите” последваха около седем минути, в които те не можеха да се разпишат във вратата на “Бъки”. Това обаче не им попречи да се оттеглят с два гола преднина на почивката – 14:12.

Второто полувреме започна така, както и първото – с точен удар на Бурнева. В 44-ата минута, благодарение на първите попадения на Стоилова и Н. Стефанова, етърки поведоха с четири гола, а веднага след това Семерджиева с две успешно завършени атаки на пръв поглед реши мача – 20:14.

След 21-ия гол обаче последваха цели 12 минути, в които великотърновки се скъсаха да пропускат и не успяха да вкарат нито веднъж. Резултатът стигна до само 21:20 за тях, но в този напрегнат период от срещата вратарките Николова и Александрова демонстрираха стабилна игра, правейки важни спасявания. Тогава Стоилова успя най-после да наниже 22-ото попадение, а Семерджиева оформи крайния резултат.

Веднага след последния сигнал президентът на “Етър-64” Атанас Атанасов изненада приятно шампионките, като отвори бутилка шампанско в тяхна чест и празненствата започнаха още на терена. Утре етърки трябваше да играят в Габрово с “Евро-11”, но срещата се отлага за 8 април. По-късно този месец пък трябва да получат купата и златните си медали, като това се очаква да стане в домакинския мач с “Бъки”.

“Етър-64”: Д. Николова, С. Богданова (5 гола), А. Бурнева (5), З. Стефанова (4), М. Семерджиева (6), Н. Стефанова (1) и И. Стоилова (2); (Г. Александрова, М. Дончева).