Хандбалният “Етър-64” взе поредната си победа, като разгроми в Шумен местния тим с 35:16 (17:9). Въпреки че в “Шумен-98” имаше и опитни състезателки, етърки взеха мача безпроблемно, като поведоха от самото начало и непрекъснато увеличаваха разликата си. На вратата започна Александрова, заедно с Богданова, Бурнева, Семерджиева, Н. Стефанова, Стоилова и Дончева като пивот, а след 20-та минута влязоха и Цветанова и Костова. До почивката разликата вече бе 8 гола, а до края на мача набъбна на внушителните деветнайсет – 16:35. През втората част заедно с опитните Семерджиева и Стоилова, които играха целия мач, отлично се включиха и младите състезателки.

В групата бяха, но не играха Зоя Стефанова и Зорница Стефанова, които получиха почивка.

“Победата бе плод на добрата ни игра през целия мач, показахме здрава защита, а трите вратарки пазиха по 20 минути” заяви треньорката Йонка Генчева.

“Етър-64”: Александрова, Богданова 6, Бурнева 8, Семерджиева 2, Стоилова 7, Дончева 1, Н. Стефанова 2 (Николова, Косева, Костова 3, Цветанова 6)

В неделя девойките старша възраст имат участие в региона в Габрово срещу “Бъки” и “Шугар”. В отбора вече се завърна заминалата преди време във Варна Илона Иванова, която както Косева и Цветанова бе приета отново от великотърновския тим и “Етър-64” показа, че ще разчита на младите си таланти за в бъдеще.