Etar-3-1-1

Третият тим на „Етър“ победи „Чумерна“ (Елена) с 3:1 като гост в петия кръг на “А” Областна футболна група. Двубоят бе интересен, като в крайна сметка успехът дойде благодарение на бързината на гостите и отличната физическа и тактическа подготовка. Именно те се оказаха решаващи срещу опитния тим на домакините, в който личат много познати в региона имена.

Лъчезар Игнатов се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и преодоля Петко Ганчев за 0:1 в 9-ата минута. Еленчани възстановиха равенството в 41-ата, като точен бе Петър Антонов. Реферът Георги Ананиев отсъди наказателен удар. При първия изстрел от бялата точка вратарят на „виолетовите“ Георги Георгиев парира, но Антонов овладя отбитата топка и я изпрати в мрежата за 1:1. Антоан Петров даде отново аванс на етърци в 56-ата минута, в която получи извеждащо подаване при бърза контра и го завърши точно – 1:2.

Добре подредени в защита, младите футболисти от Велико Търново удържаха натиска на „Чумерна“, а в 90 ата минута отбелязаха и трето попадение, дело на Николай Стоев, оказал се на върха на пореден бърз пробив. С актив от 8 точки етърци разделят 3-4 място с „Недан“, с 4 т. еленчани са девети.