DSCN1172

Чудесен успех над силния тим на “Локомотив” (Мездра) взе вторият отбор на “Етър”. Възпитаниците на Стефан Николов биха с 2:1 един от лидерите в групата и го спряха да оглави класирането след четвъртия кръг. Това бе и първа победа за сезона на младите “боляри”, които имаха малшанса на жребия да срещнат в първите пет кръга петте водещи отбора в Северозападната Трета лига. След тежките поражения от “Павликени” и “Севлиево” и последвалата минимална загуба с 1:0 като гости от “Академик”, днес “виолетовите” показаха страхотно лице.

Гостите започнаха по-добре мача. Сергей Георгиев материализира предимството им с попадение с глава след центриране на Пламен Петров половин час след първия съдийски сигнал – 0:1. Още положения създадоха „железничарите“. Младата селекция на треньора Стефан Николов обаче направи победния обрат след почивката.

В 54-ата минута Йоан Маринов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 1:1. Калоян Ненчев пък осигури пълния успех в 71-ата минута, насочвайки с глава топката в мрежата след центриране от корнер. Така етърци се измъкнаха от последното място, а в следващия кръг гостуват на “Янтра” (П. Тръмбеш). След мача публиката на трибуните ги изпрати със заслужени аплодисменти.

“Етър-2”: Иван Петров, Антони Ангелов, Боян Вълчев, Светломир Събев, Стефан Йорданов, Димитър Колев, Никифор Гълъбов, Павел Иванов, Калоян Ненчев, Тонислав Донков, Йоан Маринов.