IMG_1617_cr

Дублиращият отбор на “Етър” отстъпи с 2:5 в домакинството си на лидера в Северозападната Трета лига “Спартак” (Плевен). “Виолетовите” първи поведоха в резултата, но до почивката допуснаха три попадения. През втората част отбелязаха още едно срещу две на гостите.

Даниел-Виктор Кънчев ознаменува поредния си силен мач с красиво попадение. Направи го в 4-ата минута, когато от 25 метра прехвърли ефектно плевенския вратар – 1:0. Гостите решиха всичко за 10 минути. Първо в 27-ата Преслав Антонов беше фаулиран и сам реализира дузпата. Мариян Огнянов направи обрата в 32-ата след прецизно изпълнение на фаул. В 37-ата пък Антонов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 3:1.

Малко след почивката Цветелин Иванов се извиси и с глава забоде топката в мрежата след центриране от корнер. Антонов оформи своя хеттрик в 71-ата минута. Търновският вратар Ангел Мартинов игра с ръка извън наказателното поле и беше отстранен с червен картон 120 секунди преди края. Малко преди последния съдийски сигнал резервата Златин Боянов реализира с глава за окончателното 2:5.

Етърци делят 13-15 място заедно с “Локомотив” (Дряново) и “Ювентус” (Малчика) с по 24 т., а последен е “Академик” (Свищов) с 23 точки. В следващия кръг в събота от 18:00 ч. “виолетовите” гостуват на “Бдин” (Видин).

„Етър“: Ангел Мартинов, Ивалин Петков, Исмаил Ибрямов, Калоян Митев, Калоян Ненчев, Кристиян Димитров, Север Алиев, Даниел-Виктор Кънчев, Траян Димитров, Христо Марков, Росен Върбишки.

Всички резултати от кръга: Дреновец – Пещера (Галата) 3:0 сл., Севлиево – Янтра (П. Тръмбеш) 2:0, Локомотив (Дряново) – Вихър (Славяново) 2:4, Ювентус (Малчика) – Локомотив (Мездра) 3:2, Локомотив (ГО) – Бдин (Видин) 2:0, Левски-2007 – Ботев-2 (Враца) 1:0, Партизан (Червен бряг) – Академик (Свищов) отложен.

Тагове: , , ,