455403862_1036117438518149_319270573936252227_n

Вторият отбор на “Етър” (Велико Търново) се наложи с 3:2 над “Янтра” (Полски Тръмбеш) в контролна среща. Стана интересен и динамичен двубой с доста голови положения и обрати в резултата. Мачът се игра на стадиона в с. Леденик и се разви по сходен сценарий с този между двата отбора преди седмица, но сега ликуваха домакините. Тогава тръмбешчани губеха в резултата с 2:0 и стигнаха до 2:3. Сега отново възпитаниците на Стефан Николов вкараха първи, а почивката дойде при 1:2. След нея „виолетовите“ бяха по-точни в завършващата фаза и вкараха два безответни гола.

Светломир Събев даде аванс на младия великотърновски тим в средата на първото полувреме от дузпра, отсъдена за нарушение срещу Антони Ангелов. Последва размяна на положения пред двете врати, като за етърци Калоян Ненчев и Йоан Маринов пропуснаха, а гостите нацелиха греда. В края на първата част съперникът обърна резултата в своя полза с попадения на Християн Кожухаров след ъглов удар и на Любомир Генчев от дузпа.

След почивката футболистите на “Етър” направиха пълен обрат. Точни за победата бяха Лъчезар Игнатов в 65-ата и Дейвид Василев в 70-ата минута. Първият излезе сам срещу вратаря на „Янтра“ и го преодоля, а вторият вкара с прекрасен удар от пенала в обратния ъгъл за 3:2. Проверката бе последна и за двата тима преди началото на първенството в Северозападната Трета лига.