_MG_7129

Едни от водещите рефери в България ще свирят гостуванията на “Етър” и “Ботев” (Враца) в неделя. Както е известно, председателят на врачанския клуб Калин Каменов отказа мачовете на отбора му да бъдат ръководени от рефери от Северозападна България и вече повече от месец БФС праща за гостуванията на “Ботев” (Вр) и “Етър” международни съдии. Което не попречи на врачани непрекъснато да недоволстват от реферите, както бе и на дербито във Враца.

27-ият кръг, който е в неделя, 8 май, от 18:00 ч. ще бъде възлов за крайното първо място в класирането. Лидерът “Етър” гостува в Козлодуй, където се очаква изключително напечен и оспорван мач. АЕЦ “Козлодуй” стана през януари спонсор на “Ботев” (Враца), като превежда 400 000 лв. годишно на клуба, а отборът на домакините с всички сили и средства ще търси точки срещу етърци.

Никола Попов от София ще ръководи гостуването на “виолетовите” в Козлодуй, негови помощници са Веселин Мишев и Иван Вълчев – също международни съдии. Четвърти е Ивайло Петров от Ловеч, а делегат – Юли Йоцов от Ловеч.

Николай Йорданов от София пък ще свири гостуването на “Ботев” (Враца) във Видин срещу местния “Бдин”. Асистенти са му Николай Георгиев и Димитър Русев от столицата. Четвърти съдия е Николай Малджански от Монтана, а делегат – Георги Цеков от Монтана.

Дамска съдийска бригада пък ще ръководи мача в Свищов между “Академик” и “Левски-2007”. Главен съдия е Галя Ечева от В. Търново с помощнички Йорданка Корчева и Ренета Димитрова. Четвърти е Михаел Павлов от В. Търново, а делегат – Георги Трендафилов.