IMG_1678

Уникален малшанс връхлетя „Локомотив” (ГО) по пътя му към „А” група. Горнооряховци загубиха с 2:0 дербито в Благоевград от „Пирин”, който ги измести от временното второ място в класирането. И двата гола вкара защитникът Иван Пенев в собствената си врата в края на мача.

Локомотивци започнаха ударно и още в първите минути създадоха опасни положения. В първата си атака те стигнаха до вратата, последва разбъркване, но Николов успя да блокира удара на Иво Харизанов. В 3-ата минута пък удар на Миро Иванов облиза мрежата на Бахтерлиев от външната страна.

Домакините отговориха чак в 19-ата минута, когато Влади Златинов стреля много опасно от фаул, но Рашков се намеси блестящо и улови топката. В 25-ата минута горнооряховци имаха нов шанс – след центриране от корнер Мариян Иванов стреля, но играч на Пирин изчисти от голлинията. Така без голове завърши първата част.

В 67-ата минута след остро центриране на Стилиян Николов защитникът Иван Пенев заби топката в собствената си врата – 1:0. Точно десет минути по-късно се случи същото. Отново Иван Пенев си вкара автогол, като заби топката в мрежата си, този път след центриране на Коцев.

След загубите в контролите от “Спартак” (Пл), “Ботев” (Гълъбово) и “Ботев” (Пд), двете загуби от “Черно море” за купата, ремито в Созопол и загубата от “Локо” (Мз), това бе седмото поражение на тима от януари насам.

До края на първенството има още доста кръгове, така че нищо не е решено. Двата автогола по пътя към „А” група обаче събудиха спомена отпреди 20 години, когато „Локо” (ГО) изпадна оттам именно с два автогола.

„Локомотив” (ГО): Рашков, Мар. Иванов, Пенев, Фиданин, Харизанов (Яв. Генчев), Трифонов, Мир. Иванов, Карапетров, Л. Генчев, Михайлов (58 Балъков), Смирнов.