IMG_9240

Първа победа за годината спечели дублиращият отбор на „Етър”. Възпитаниците на треньора Марин Стефанов биха с 3:1 „Пещера” (Галата) днес на терена до Спортното училище в качествен и коректен мач. Антониян Харалампиев откри резултата в началото, Юлиян Младенов изравни, а след почивката с два гола Калоян Ненчев донесе победата.

Домакините започнаха напористо и още при една от първите си атаки стигнаха до попадение. Велизар Тонков в 6-ата минута изведе Харалампиев и той вкара за 1:0. Гостите бързо стигнаха до изравнително попадение, като точен бе Юлиян Младенов в 22-ата минута. До почивката етърци пропуснаха 3-4 много добри възможности да отбележат втори гол, но веднага след нея логичното се случи.

Калоян Ненчев се отзова на стрелкова позиция и вкара за 2:1 в 49-ата минута. Страхотен шанс да направи аванса на тима си по-осезаем имаше Кристиян Кънчев, който с глава от два метра прати топката над напречната греда. Малко по-късно вратарят на „Пещера“ пък закова кълбото на голлинията при сериозно разбъркване, предизвикано от остро влизане по фланга.

Гостите от Галата, които играха много коректно, нито веднъж не застрашиха след почивката сериозно вратата на Иван Георгиев. Опитният вратар се намеси само в два-три случая, а най-опасният удар профуча край гредата. Четири минути преди края на мача Калоян Ненчев се разписа за втори път и оформи крайното 3:1.

Още пет контроли са планирали от „Етър-2” до края на подготовката. Най-вероятно на 29 януари те ще срещнат „Локомотив” (Г. Оряховица), а на 6 февруари играят с „Локомотив” (Дряново). На 10-и срещат „Павликени”, на 13-и – юношите до 19 години на „Национал” (София), а последната проверка е на 14 февруари (неделя) срещу „Шумен-2007” (Шумен). Пролетният полусезон в Северозападната Трета лига ще стартира на 21 февруари.