Три сребърни и един бронзов медал спечелиха двата великотърновски клуба на държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие, проведено в Стара Загора. Надпреварата бе за всички възрастови групи с пушка и пистолет.

Добрин Буров започна ударно участието си и стана вицешампион при мъжете на малокалибрена пушка, в упражнението 60 изстрела легнал. Състезателят наЕтър-100” отвя опонентите си в квалификацията, като постигна 594 точки. Добрин изпревари с 4 точки стрелец 1 на България за миналата година Антон Ризов от АКСТракия”(Пд). Във финала все пак опитът на Ризов, който се готви за Олимпиадата в Лондон му помогна и той стана шампион с резултат 695,4 точки. Достойният му съперник Добрин Буров зае второ място с 693,2 точки и с представянето си показа, че се намира в много добра спортна форма и има място в националния отбор. Съотборникът му Боян Байчев е шести, а Тихомир Петров („АПспорт”) осми.

Добрин Буров бе много близо до спечелване на титлата в упражнението 3х40 изстрела на пушка. Възпитаникът на Йорданка БурневаСреброва оглавяваше класирането с аванс от 9 точки, след стрелбите от положение легнал и прав, но от коляно позволи на Иван Йорданов да го застигне и остана на второ място. Буров стреля 1148 т., с четири помалко от състезателя на ЦСКА. Тихомир Петров завърши на шесто място с 1051 точки.

При жените на пушка положение легнал Петя Луканова е втора, а на 3х20 изстрела четвърта. Шампионка и в двете дисциплини стана бившата състезателка наЕтър-100” и настояща наТракияВиктория Иванчева.

При девойките старша възраст на пушка положение легнал Деница Ганева е на четвърто място с 559 т. Съотборничките й отЕтър– 100” Кристина Станимирова и Лора Кушева са съответно седма и осма. При юношите старша възраст Радостин Дяков („Етър-100”) е пети с 653,4 точки. Съекипниците му Николай Иванов и Асен Бялков са седми и осми.

На същото оръжие при юноши младша възраст Иван Първанов е седми, Тихомир Стоянов четиринадесети, съотборничката им вЕтър-100” Деница Иванова е четиринадесета при девойките.

На 30 изстрела пушка легнал при момчетата представителите наЕтър-100” Илиян Илиев и Никола Бояджиев стреляха 277 т. и 249 т. и са съответно осми и двадесет и първи. При момичетата Мирослава Стефанова е единадесета с 253 точки.

Вицешампион на България на спортен пистолет 30+30 изстрела стана Ирена Танова. Състезателката наАПспортстреля 763,3 точки и остана на 23,2 точки от победителката Моника Костова („Светкавица”- Търговище). Таня Манолова („АПспорт”) е осма с 680,2 точки.

При мъжете на 3х20 изстрела спортен пистолет председателят наАПспортАлександър Луканов е единадесети.

Масирано присъствие на състезатели наАПспортимаше на 60 изстрела пистолет при мъжете. Николай Колев взе бронзов медал с 634,5 т., Димчо Манолов е четвърти с 632 т. Сашо Луканов е девети, Мартин Драгомиров десети, а Пламен Петков тринадесети. Веселин Генов („Етър-100”) се нареди седемнадесети.

На спортен пистолет при девойки старша възраст Кристина Станева е пета с 493 т., съотборничката й вЕтър– 100” Марина Мандичева е девета на младша възраст.