Три тежки загуби претърпя националният отбор на България по хандбал за девойки до 20 г. на световните квалификации в Австрия. Треньор на нашите бе габровският спец Христо Коев, който бе включил в състава почти целия тим на “Бъки”, както и три етърки. Водач на делегацията бе Йонка Генчева.

В първия си мач, игран в Мария Енцерсдорф, българките срещнаха домакините от Австрия и паднаха с 41:17, като до почивката губеха с 19:11.

Във втората среща те бяха направо разбити от Русия с 44:14, на полувремето18:7. Още по-зле започна и последната среща с отбора на Швеция, като скандинавките водеха до почивката с 19:3(!), а крайният резултат е 44:13.

Така за световното първенство се класира Русия с три победи, а България остана последна в групата с 3 загуби и голова разлика 44:129.