272603681_1750119898653429_7483225994810210301_n

Девойките на „Етър-64“ до 19 години останаха на петото място във финалния турнир за Купата на България по хандбал. Финалите се играха в спортната зала в Бяла с участието на пет отбора.

Всеки от тимовете изигра по два мача, като етърки за съжаление отстъпиха и в двата. В първата си среща „болярките“ играха срещу „Свиленград“. Съперникът взе солиден аванс още до почивката, като дръпна със 17:9, и спечели мача с крайното 30:18.

Вторият мач на „Етър-64“ срещу „Хасково“ бе далеч по-оспорван. Великотърновки водеха с 13:12 до почивката, но в края загубиха с 22:25. Габровският „Бъки“ спечели с 37:28 (19:10) срещу „Сливница“, както и втората решаваща среща със „Свиленград“ с 22:11 (10:7) и грабна Купата на България. Втори стана „Сливница“ след победа над „Хасково“ с 35:24 (16:11) и загубата от „Бъки“, трети е „Свиленград“ с победа и загуба, четвърти са хасковлики, а пети е „Етър-64“.

За най-добър вратар бе определена Преслава Стойчева от „Бъки“, най- добър защитник е Жаклин Петкова от „Свиленград“, най- полезен състеател – Симона Петрова от „Сливница“, а приза за голмайстор взе Стефани Петрова от „Бъки“.