handball

Две отлични победи взеха девойките старша възраст на “Етър-64” в поредния регионален турнир от първенството, който се проведе през уикенда във Велико Търново. Пет отбора участваха в надпреварата в старата столица, като “болярките” срещнаха “Шугър” (Плевен) и “Нове-99” (Свищов) и постигнаха безапелационни победи.

В средата на октомври етърки бяха завършили наравно с тима от Плевен и победили само с един гол свищовлийки, но играта и резултатите им сега показаха сериозно израстване.

В първата среща “Етър-64” се наложи с 19:9 над “Шугър”, като преднината му до почивката бе само 4 гола (9:5), но после разликата в класите сериозно пролича. С девет гола завърши мача Станислава Димитрова, 3 вкара Кристина Стефанова, по 2 – Габриела Янкова и Първолета Димова, а по един – Дария Събева, Христина Гавраилова и Мария Йорданова, като участие взеха още Полина Генчева, Данислава Петрова, Антония Игнатова и вратарките Ивона Петкова и Габриела Николова.

Във втория си мач нашите разбиха свищовския “Нове-99” с категоричното 22:8, като след първата част водеха с 12:5. През второто полувреме в игра останаха само най-младите момичета, които се представиха на ниво. С 4 гола завършиха Кристина Стефанова и Мария Йорданова, с по три – Станислава Димитрова и Габриела Янкова, с по два – Дария Събева, Първолета Димова и Антония Игнатова, с по един – Христина Гавраилова и Данислава Петрова.

“Напредъкът е голям при всички, начело с Димитрова, Стефанова и Димова, както и останалите. Благодаря на Дария Събева, че се върна в отбора, както и на Ивона Петкова. Пет от най-младите момичета вече са в старшата възраст – М. Йорданова, Д. Петрова, Хр. Гавраилова, П. Генчева и Ант. Игнатова. Те са от спортното училище, където отличната работа на Зоя Стефанова дава резултати. Въобще в старшата възраст се изгражда един силен отбор, част от тях тренират и с жените”, коментира треньорката Йонка Генчева.

В класирането етърки са втори след “Бъки”, от който паднаха с 1 гол на турнира в Свищов, но предстои нов мач с габровки в Плевен, където е следващият регионален турнир през месец март. По регламент обаче първите два се класират директно за държавните финали.

Следващото изпитание за девойките старша възраст на “Етър-64” е още този уикенд, когато в Хасково са финалите за Купата на България. Жребият за двете групи от по 4 отбора ще се тегли днес, първият и вторият във всяка група играят “на кръст” с тези от другата в полуфинали, а после е и финалът.