“Локомотив” (Горна Оряховица) и “Етър” играят днес един срещу друг в първия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Срещата е от 16:30 ч. на стадион “Локомотив”, главен съдия е Георги Гинчев от Павликени. По регламент при равенство в редовното време победителят ще бъде излъчен с дузпи.

“Локо” (ГО): Димов, Стефанов, Пенев, Славчев, Любо Генчев, Красен Трифонов, Балъков, Явор Генчев, Белчев, Димитров, Кънев

“Етър”: Димитров, Караиванов, Тодоров, М. Иванов, Николов, Ил. Трифонов, Ангелов, Николаев, Байдаков, Чирпанов, Н. Иванов

В 15-ата минута резултатът е 0:0.

В 32-ата минута все още е 0:0. В 24-ата минута Ивайло Тодоров изведе Байдаков, след чийто удар топката рикошира и излезе в корнер. За домакините пък след центриране на Красен Трифонов отдясно от фаул Иван Пенев с глава стреля до гредата.

В 35-ата минута “Етър” остава в намален състав, след като реферът показа червен картон на Николай Иванов.

Според нападателя Николай Иванов е имало игра тяло в тяло и няма удар по Иван Пенев.

Първото полувреме завършва при 0:0.

Сашо Ангелов в 43-ата минута смени Тодоров с Тисовски, но още на почивката извади самия Тисовски и пусна Милен Савов.

В 57-ата минута Явор Генчев центрира отляво и изведе брат си Любо Генчев, който с едно докосване откри – 1:0.

В 65-ата минута етърци претендираха за дузпа за игра с ръка на футболист от домакините.

80 минута – все още е 1:0. След грешка на Мариян Иванов топката попадна у Любо Генчев, който със задна ножица стреля до гредата.

88 минута – “Етър” търси изравняване, а “Локо” залага на контри.

В 90-ата минута “Етър” пропуска да изравни. Силен удар на Георги Колев е избит с последни сили от вратаря Димов.

Край на мача – 1:0 за “Локо” (ГО).