Опитът надделя над младостта

17:00 ч. група Г: Белият балет – Дени 0:3

“Дени” надигра с 3:0 в първия мач за деня “Белият балет”. Още при първата атака Стефан Николов откри, а мачът бе като цяло опитът срещу младостта. Веднага след гола “Белият балет” пропиляха възможност за изравняване. “Дени” се опитаха да удвоят резултата чрез Владко Атанасов и Кристиян Павлов, но шутовете им бяха неточни, а вратарят Станимир Палев беше непробиваем, след като спаси 3 удара в очертанията на вратата.

В 27-ата минута Владко Атанасов удвои, като проби от дясно и завърши сам атаката на своя тим, а в  последните секунди Красимир Гецов оформи крайното 3:0. От “Белият балет” Е. Пехливанов се отличи с греда след много красив фалцов удар в 36-ата минута, а в 24-ата – М. Карапеев удари лошо главата си, за което се наложи да се отбие при лекаря за медицинска намеса. Опитът надделя над младостта, но тя се представи достойно.

Петър Рачев с нов хеттрик

18:00 ч. група В: Етно – Поликраище 1:4

“Поликраище” би отбора на “Етно” с 4:1, като Петър Рачев отново отбеляза хеттрик. Двубоят започна на бързи обороти, а подаванията с едно докосване бяха в изобилие. В 3-ата минута силен шут на Николай Боянов бе спасен от вратаря на “Етно” Христо Антонов, който първоначално не успя да улови топката и се наложи да плонжира.  Първи откри за поликраищенци Петьо Ламбов в 5-ата минута с помощта на левия страничен стълб. После отново дойдоха минутите на неостаряващия Петър Рачев, който между 10-а и 15-а наниза три гола за 4:0 и по този начин декларира, че отново ще се бори за голмайсторски приз.

През второто полувреме за “Поликраище” на терена се появи единствената жена в турнира Тодорка Тодорова. От състава на “Етно” късмета си пробваха Владимир Гавазов, Александър Върбанов и Кирил Борисов, но така и не пробиха вратаря Цветомир Цветанов. Това направи чак в самия край на срещата Ивелин Генов, който вкара за почетното 4:1.

Каталунците отново с успех, но този път минимален

19:00 ч. група Б: Екстрамадура – Каталуния 0:1

От 19 ч. в група Б “Екстрамадура” загуби от “Каталуния” с 0:1. Първият точен удар в срещата отправи Ахмед Джелилов от състава на символичните домакини, а две минути след това Стилиян Иванов от гостите удари греда. Каталунците продължиха да търсят упорито гола, но голмайсторът им Людмил Петров нямаше ден. В 19-ата минута вратаря на “Екстрамадура” Венцислав Фоти спаси силен шут и предотврати удвояването на резултата.

Още след началото на второто полувреме, каталунският вратар Николай Папазов се отличи със страхотно спасяване, а след това в 25-ата минута, колегата му Фоти извади бомбен удар на Людмил Петров. Единственият гол в мача отбеляза Стилиян Иванов в 29-ата минута, който ознаменува силното си представяне, а към края на срещата малшансът продължи да преследва Люси. Той се отличи с греда в 38-ата минута.

"Идеал" се разписаха, но отново загубиха с голям резултат

20:00 ч. група А: Кантона – Идеал 7:2

В последния мач “Кантона” разгроми “Идеал” със 7:2. С шут от 10 метра Милен Александров откри в полза на “Кантона”, а две минути след това Иван Киряков направи резултата 2:0. В 13-ата минута настъпи звездният миг за отбора на “Идеал”. Бившият футболист на “Лесичери”, който преди години е достигнал до проби в “Етър” Енвер Силистрелиев – Енката, бе изведен сам срещу вратаря и с плътен удар намали на 2:1 в 13-ата минута. След това племенникът на Илиян – Иван Киряков вкара още два гола и оформи своя хеттрик за 4:0.

През втората част, в 23-ата минута, Ивелин Иванов от “Идеал” открадна топката от защитник и се разписа с шут от сравнително малък ъгъл, за което бе аплодиран бурно от поддръжниците на неговия отбор. После инициативата отново пое тимът на “Кантона”. В 26-ата минута Юлиян Танев отбеляза много красив гол от 15 метра и отново той се разписа в 32-ата минута, за да направи резултата 6:2, а крайното 7:2 оформи Иван Киряков, който с четвъртото си попадение в мача се намеси в борбата при голмайсторите.