Великотърновки играха в жълто-черни екипи

Великотърновки играха в жълто-черни екипи.

Футболистките на ЖФК “Болярки” посрещнаха на стадион “Ивайло” тима на “Екомет 90” (Пловдив) в мач от петия кръг на женското първенство. Великотърновки се бяха настроили за победа, но останаха разочаровани, след като срещата завърши 0:0.

Получи се неатрактивен мач, в който липсваха чисти положения за гол. Играта бе равностойна, като в около 15 минути през второто полувреме домакините оказаха по-сериозен натиск, останал без резултат.

Футболистката на "Екомет 90", известна като Пинко, тормозеше най-много защитата на домакините

Футболистката на "Екомет 90", известна като Пинко (с топката), тормозеше най-много защитата на домакините.

Двата тима залагаха на удари извън наказателното поле, като най-дейни за “Болярки”  бяха Гергана Цанкова и Моника Симеонова. Пред вратата на великотърновки не бе по-различно и никой от отправените удари не затрудни сериозно Цветомира Димова.

Така състезателките на Валентин Витанов спечелиха първа точка, след като до момента имаха загуба от НСА в София с 1:2. На 14 октомври им предстои гостуване във Варна на едноименния тим, а все още не се знае кога ще се изиграе отложената среща с “Олимпия” (София).

Днешният двубой, в който състезателките се изпотиха сериозно заради силното слънце, ще се запомни може би най-вече с това, че закъсня с четвърт час поради липсата на охрана.

Грубите действия не са чужди на момичетата и Милена Любенова дори бе принудително заменена.