Boliarki2
С минимална загуба започна участието си в “А” група при жените съставът на “Болярки”. Силно подмладеният тим на треньора Валентин Витанов ще използва участието си в елита за обиграване, но с изявите си още в първата среща със силен съперник показа, че през сезона ще може да разчита и на успешни резултати в някои от мачовете.

Двубоят се игра на стадион “Петър Шатров” в Шемшево. Великотърновки играха амбицирано и изпреварваха съперничките си за първа топка и ако не бе липсата на опит сред младите състезателки, със сигурност щяха да вземат поне точка.

Опитните столичанки напористо и още в самото начало се наложи на вратарката Радостина Калчева да спасява удар на Полина Георгиева.

После обаче “Болярки” парираха натиска на съперничките си и изнесоха играта в централната част на терена. Единственият гол в мача падна в 33-ата минута, когато Лидия Начева с далечен удар вкара топката над ръцете на Калчева за 0:1. Шанс за изравняване се разкри пред Велизара Владимирова малко преди почивката, когато излезе на стрелкова позиция под ъгъл, но би над вратата.

През втората част играта бе равностойна, като битката се водеше предимно в средата на терена. Наложи се на вратарката на гостенките на няколко пъти да излиза напред, за да чисти топката пред откъсващата се Лора Петрова, като “Болярки” претендираха за дузпи, имаха и още възможности да стигнат поне до изравнителен гол.

На 12 септември великотърновки гостуват на “Севлиево лейдис”, а следващото им домакинство е на 27-и срещу “Бургос лейдис” (Бургас).

ЖФК “Болярки”: Калчева, Заструг, Иванова, Драганова, Тодорова, Владимирова, Йорданова (55 Таймо), Моева (Новакова), Андреева, М. Петрова, Л. Петрова.