Etar- - Copy

„Етър“ грабна най-сетне така чаканата първа победа в елита този сезон, като удари с 3:1 в столицата „Локомотив“. Тя дойде в мъжка битка с три красиви попадения на Крум Стоянов, Кольо Станев и Мартин Николов, а в последните 20 минути дори и с човек по-малко „болярите“ не дадоха шанс на „железничарите“.

Двата отбора направиха двуостър мач с по-малко акценти в защита и чести атаки към двете врати. Още във 2-ата минута Мартин Тошев се пребори за топката, но би неточно. „Локомотив“ обаче пръв поведе в 7-ата минута, когато Симеон Мечев технично завъртя топката в ъгъла за 1:0. В 12-ата минута след центриране на Янков отляво последва опасен удар с глава, вратарят спаси, а в ответната контра пък удар на Кръстев с глава бе отразен от Величков.

„Етър“ изравни с не по-малко красив гол – в 23-ата минута Янков намери непокрития Крум Стоянов и той със страхотно воле едва не скъса мрежата – 1:1. Малко след това Стоянов центрира към Мартин Тошев, който със странична ножица стреля до десния стълб. За домакините Калоян Кръстев в 38-ата минута с глава насочи топката опасно до гредата. Две минути преди почивката Крум Стоянов бе заменен принудително от Мартин Николов.

358130053_774822354647660_8613774990104965256_n

„Болярите“ нанесоха втори удар в самия край на полувремето, когато Тошев пусна пас на Кольо Станев. Първият удар на халфа бе блокиран, но той отново овладя топката и технично покрай вратаря вкара за 1:2.

В 53-ата минута красив гол вкара и Мартин Николов, който след удар на Моран и разбъркване чукна топката с пета – 1:3! Малко след това удар отправи и Владислав Найденов. В 72-ата минута след спречкване на терена Пламен Димов получи червен картон, като хвана за врата Милошев. Макар и с десет души, „болярите“ поеха организирано последвалия натиск на домакините, чиито удари бяха хаотични, а когато се налагаше, Мартин Величков бе безпогрешен след изстрели на Траоре и В. Николов.

Браво, „боляри“!

„Етър“: Мартин Величков, Крум Стоянов (43 Мартин Николов), Георги Ангелов, Пламен Димов, Валери Христов, Мартин Моран (82 Хавиер Бетегон), Янко Ангелов, Кольо Станев (82 Мариян Иванов), Николай Янков (65 Георги Александров), Владислав Найденов, Мартин Тошев (82 Ивайло Димитров).