"Дени" се надява тази година да стигне доста по-напред от миналата.

Пълният с доказани имена на футболисти състав на “Дени” спечели с 2:0 на старта срещу силния тим на “Лозен”. Група Г е много интересна, тъй като в нея е и настоящият шампион “Сико”. Следователно този мач беше най-равностоен за деня.

За “Дени” на вратата вече е Станимир Палев, а напред играха Свилен Василев, Владко Атанасов, Стефан Николов, Марин Бижев, Бисер Пенчев и др. Голове до почивката не паднаха. В 8-ата мин. на полето се появи Марин Бижев и по чудо не успя да отбележи от удобна позиция. След това възможности имаше пред Атанасов, който удари напречната греда, но топката не пожела да влезе, а Василев не се възползва от отбилата се топка след центриране от ъглов удар и прати коженото кълбо в аут.

През втората част, в 26-ата минута Марин Бижев откри резултата, като първо нацели гредата и с добавка прати топката в опразнената врата – 1:0. Пет минути преди края Бисер Пенчев засече топката за 2:0, а пропуск за лозенчани, в продълженията, направи В. Събев.

Петър Рачев с хеттрик

18 ч. група В: Поликраище – Янтра-2 (Драганово) 5:1

Петър Рачев се изравни на върха на класирането при голмайсторите, като също записа хеттрик като Иво Нейков. Отборът му “Поликраище” разгроми с 5:1 “Янтра-2” (Драганово). В 11-ата минута Петър Рачев с глава вкара типичния си гол за 1:0, а 4 минути по-късно Николай Боянов – Мечката удвои резултата, след като реализира дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на защитник от “Янтра-2”, избил топката от гол линията. През втората част надмощието продължи и Рачев добави още две попадения в 30-ата и 37-ата минути, а Николай Боянов – едно. Почетния гол за драгановчани вкара Христо Петков в 36-ата мин., а 5 минути преди това направи куриозен пропуск като се бе озовал на празна врата, но не успя да отбележи и от 2 метра прати топката над напречната греда.

Каталунците (в жълто) излъчиха голмайстор с 4 попадения-Людмил Петров

19 ч. група Б:  Каталуния – К-2 Подови настилки 9:2

Турнирът вече има нов водач при стрелците след третия мач от днешната програма. Людмил Петров от “Каталуния” наниза 4 гола за разгромната победа на тима си с 9:2 над “К-2 Подови настилки”. Люси се разписа ощe във 2-ата минута, но 4 минути по-късно Ферхан Исмаилов изравни с глава от 2 метра. В 8-ата минута Стефан Петков изведе каталунците напред в резултата, след като се озова на празна врата, а в 12-ата минута падна най-красивия гол дело на Людмил Петров. След изпълнение на тъч, люси си пое кълбото с вътрешната част на обувката и порази вратата с топовно воле, облизало дясната греда. 4 минути преди края на първата част Стилиян Иванов отбеляза поредният красив гол за “Каталуния” от границата на наказателното поле и направи резултата 4:1. През второто полувреме в 23-ата минута Стефан Петков увеличи сметката си с още един гол, а Людмил Петров в 26-а минута добави още два, докарвайки нещата до 7:1. До края на този двубой за каталунците се разписаха още Виктор Йорданов и Стилиян Иванов в 32-ата и 34-ата минути, а Ферхан Исмаилов вкара втори гол за “К-2 Подови настилки” 2 минути преди последния съдийски сигнал.

"Болярско село" най-резултатни след първата седмица

20 ч. група А:  ЕТ Идеал – Болярско село 0:9

Посленият двубой за седмицата се оказа и най-резултатен до този момент в турнира. “Болярско село” разгроми непретенциозният тим на ЕТ “Идеал”. В 5-ата минута се стигна до куриозен автогол, след като Ибрям Ибрям от “Идеал”, в опита си да пресече остро подаване прати топката в собствената си врата за 0:1. В 12-ата минута Аврам Аврамов покачи на 0:2, а в продълженията на първото полувреме Стилиян Станчев направи резултата класически в полза на “Болярско село”. През второто полувреме за победителите се разписаха още Игнат Игнатиев в 25-ата минута, Владислав Николов в 27-ата и 30-ата минути. Само минутка по-късно Стилиян Станчев с втория си гол покачи на 0:7, а в 35-ата Ивайло Иванов и в 39-ата Георги Донев оформиха катастрофалното 0:9.

В крайна сметка първата седмица от турнира се оказа доста резултатна. Редовните зрители успяха да видят общо 101 гола! При голмайсторите води Людмил Петров (Каталуния) с 4 гола, следван от Петър Рачев (Поликраище) и Иво Нейков (Япистрой) с по 3.